Всесвітній тиждень грудного вигодовування в Україні 2021Современные детские комнаты по низким ценам. | Столешницы из искусственного камня в ванную stolkamen.ru.

Двоє дітей, дві різні історії

На конкурс «Мой млечный путь»

Ще під час першої вагітності вирішила - буду годувати дитинку грудьми. Тільки не знала як. Мама годувала мене до 3 міс. В інституті нас вчили як правильно розраховувати кількість суміші і складати графік годувань.
Спочатку все було добре. Синочок гарно їв, набирав вагу. Але… Ще в пологовому будинку дала соску - «щоб не плакав», засипав під качання в ліжку, а коли просипався то я сиділа і тримала його на руках, а до себе в ліжко не клала («якщо привчиш спати у себе в ліжку, то потім не відівчиш»). Ну  і звичайно ніяких нічних годувань («розтянеш дитині шлунок, він в тебе і так забагато набирає»). І от коли синові виповнилося  3 міс у мене стався лактостаз, потім була суміш, потім відмова від грудей. Як я плакала. Син не хоче брати груди, а там повно молока. Я зціджувала по 1 л в день. І так до 6 міс. Потім почала давати прикорм. Припинила зціджування, коли малому виповнився 1 рік, на той час молока було 100-150 г.

Під-час другої вагітності знайти інформацію про грудне вигодовування мені не вдалося. Але бажання годувати грудьми було. Допоміг випадок. В журналі, який всім мамам давали в пологовому будинку, була маленька рекламка сайту «Молочні ріки». І коли в мене виникли проблеми, я подзвонила. Потім мені допомагали не один раз. Моя донечка діставала то найцінніше, що може дати тільки мама - грудне молоко. Коли ріс син в мене були  безсонні ночі з кількагодинним колисанням, носінням на руках,  годуванням з пляшечки. Тепер я чудово висипалася: мала спала біля мене і скільки годувань було вночі, я ніколи не знала. Коли ріс малий- чоловік спав в окремій кімнаті, коли мала - ми спали втрьох. Годувала я донечку до 2 років і 8 міс. Така тривалість була більше моїм бажанням.  Одного вечора донечка просто сказала, що хоче спати в своєму ліжечку. Так закінчилося наше ГВ.

Грудне вигодовування - це море позитивних емоцій. Чого варті хвилин повного єднання з дитиною, коли вона смокче груди…

Автор: Оксана Рокита, матуся двох малюків