1

Тема: Завершать ли гв в связи с непереносимостью лактозы у ребенка 1.2 года

Здравствуйте. Дочке 1 год 2 мес, с рождения на гв, два месяца назад началась сыпь, педиатрическая панель не показала аллергенов, а вот буккальный анализ показал непереносимость лактозы с/с типа. Молочку включая творожки, йогурты, молочные каши исключили полностью. Я, мама, также не употребляю их. Дневные кормления грудью убрали, только ночь осталась, ест груд 3-6 раз за ночь. Только убрала дневные кормления. поэтому сразу не могу убрать и ночные, для ребенка стресс. Дерматолог прописала Мамалак перед каждым приемом молочных продуктов, НО у нас только грудь и только ночью, поэтому будить ребенка и давать мамалак не могу. С бутылки не пьет, из трубочки лишь. Что посоветуете в нашей ситуации? действительно ли отлучение нас спасет от аллергии?

2

Re: Завершать ли гв в связи с непереносимостью лактозы у ребенка 1.2 года

Добрий день, Super-katerinka!

Чудово, що Ви продовжуєте грудне вигодовування й після року, бо грудне молоко - це найкраще і найкорисніше, що Ви можете  давати своїй донечці, і саме грудне молоко й після  року продовжує надавати Вашій дитинці захист від безлічі хвороб, в т.ч. й від алергії, кишкових інфекцій, важких інфекційних захворювань, захищає від дефіциту йоду і кальцію, надає Вашій дитинці пасивну імунну підтримку і допомагає у формуванні власного імунітету.

Ви дуже вірно зазначили, що різка відміна годувань є дуже травматичною для дитини, особливо в такому віці!

Звісно, дати остаточну відповідь на питання чи є у Вашої дитинки лактозна недостатність, чи немає - повинен лише кваліфікований лікар, але зі свого боку хотілось би зазначити, що істинна лактозна недостатність є дуже важким патологічним станом для будь-якої людської дитинки, адже лактоза критично важлива для правильного розвитку людського мозку і досягає 7% в грудному молоці жінки, а істинне несприйняття організмом дитини лактози характеризується, насамперед, втратою або надто повільним набором ваги, поносом, зневодненням і, навіть, розумовою відсталістю (якщо не вживаються заходи до виправлення проблеми і корекції харчування).

Інакше кажучи, якби у Вашої донечки справді була істинна чи первинна лактозна недостатність, то її прояви не могли б виникнути всього лиш кілька місяців тому і це були б не лише шкірні висипання.

В самому грудному молоці є ферменти (лактаза), які допомагають розщеплювати лактозу, але найголовніше те, що згідно останніх досліджень рівень лактози в ГМ другого року лактації суттєво зменшується, і за деякими даними становить всього лиш 0,1% (в порівнянні з 7% на першому році лактації). Такий факт пов'язують також і з тим, що основну свою функцію лактоза виконує саме до року (в період найбільш активного розвитку мозку і найбільш активного годування груддю), а далі потреба в лактозі в цілому знижується, отже і в ГМ її вміст так суттєво падає.

Крім того, у відкритих медичних джерелах є інформація, що аналіз калу на лактозну недостатність насправді є неінформативним, а потрібен специфічний аналіз крові.

Все це дає мені підстави порекомендувати Вам звернутися до іншого лікаря, можливо більш кваліфікованого в цілому, і в області грудного вигодовування, зокрема.
Якщо Ви проживаєте в Києві чи в Київській області, таким лікарем може бути Гавриленко Тетяна Петрівна (лікар-неонатолог, педіатр Київського міського моніторингового центру ГВ на вул. Тростянецькій, 8д).

Існує ще т.зв. вторинна ЛН, однак для її виникнення необхідні якісь фактори, які б стали каталізатором такої недостатності (як от перенесений дитиною ротавірус, тощо). Але й вторинна ЛН має інші симптоми, аніж просто шкірна висипка.

Можна припустити все ж наявність у Вашої дитинки алергії на коров'ячий білок (можливі прояви протягом певного часу й після виключення коров'ячого молока і його похідних) - в такому випадку, тим більше грудне вигодовування припиняти категорично не можна, оскільки це найкращий захист від будь-яких харчових та деяких інших видів алергій у дитини.

Зокрема, в Керівництві для лікарів «Охорона, підтримка та заохочення грудного вигодовування в лікувально-профілактичних установах допомоги породіллі і дитинства» (МОЗ, 2005 р.) сказано, що серед дітей на грудному вигодовуванні менше ймовірність розвитку алергічних захворювань: харчової алергії, алергічного бронхіту і бронхіальної астми".

Тому, вважаю, що Вам таки доцільно проконсультуватися у іншого лікаря (дружнього до ГВ) і/або задати це питання лікареві у нас на сайті (на форумі) в розділі "Консультації спеціалістів". Можливо Вам дійсно слід буде підібрати якісь препарати лактази (вони є різні), однак це зовсім не означає необхідності припинення ГВ, або просто знайти іншу (справжню) причину шкірних висипань у Вашої дитинки.

Хочеться також підтримати Ваше бажання й далі годувати груддю і запропонувати Вам переглянути вебінар Ксенії Соловей про припинення ГВ (посилання нижче додаю), з якого Ви дізнаєтесь яка користь ГВ після року, як правильно поступово і не травматично для мами і дитини припиняти ГВ, зрозумієте, що плавний і найбільш прийнятний процес припинення ГВ триває  в середньому чотири - шість місяців і, можливо, навіть приймете рішення повернутися до денних годувань донечки та будете насолоджуватися цим чудовим процесом обоє й далі smile

http://breastfeeding.org.ua/online.html … index.html

Бажаю Вам знайти хорошого кваліфікованого лікаря і прийняти правильне виважене рішення!
Удачі і здоров'я Вам і Вашій дитині!


З повагою, Галина Харчишин
Консультант з ГВ центру "Молочні Ріки".

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

3

Re: Завершать ли гв в связи с непереносимостью лактозы у ребенка 1.2 года

Я вам щиро вдячна за відповідь. Точно будемо консультуватися у іншого лікаря. Спасибі!