1

Тема: Біла пляма на соску

Дитині 1.7 років, годую перед денним і нічним сном + нічне годування і зранку, все було добре але з лівого боку з'явилась біла пляма. По відчуттях як мозоль, бо годування болюче, але тепер читаю що це закупорка.
Потрібно проколювати чи саме пройде? Є сенс зараз мастити бепантеном тощо? Можуть бути причиною зубки?
Соску дитина ніколи не мала, їсть з ложечки лише, а п'є з дорослої чашечки.

2

Re: Біла пляма на соску

Доброго дня.
Вибачте за затримку з відповіддю.
Звичайно те, що виглядає як «біла цятка» - являє собою тканини, змінені регулярною травматизацією, що призводить до утворення нашарувань з епітелію типу мозолів, які просочуються молоком та перекривають повністю або частково вихід з якогось протоку (чи декількох протоків). При цьому зазвичай тільки невелика частина грудей виглядає й відчувається ущільненою, а молоко виходить з утрудненням. Звичайно ж, найчастіше це відбувається при недостатньо ефективному смоктанні та некоректному захопленні грудей, поява зубів теж може змінювати якість прикладання. Тому часто з такою «білою цяткою» не виходить справитися швидко, при смоктанні без змін груди спорожнюються погано, необхідна тривала робота по навчанню дитини ефективному смоктанню, а при застої може бути необхідність в зціджуванні при легкому масажі. Саму «білу цятку» можна пробувати розпарити та акуратно підчепити, щоб полегшити витікання молока. Після чого загоїти травмовані тканини допомагають повітряні ванни, змазування своїм молоком та робота над якісним прикладанням.
Для дитини у такому віці це можуть бути розмови типу «ротик треба зробити велиииииким, отаким ООО, витягнути язичка, тоді мама дозволить взяти груди», навчання коректному поводженню з кордонами вашого тіла (тобто, вчити дитину не робити вам боляче).
Одужуйте!

НРПГВ "Молочные реки Украины" тел+viber +380956132096,
+380974121117, +380931372588 консультации оф/онлайн

3

Re: Біла пляма на соску

дякую велике!) біла цятка ще є, але уже немає болючих відчуттів, стараюсь щоб дитина ефективно смоктала груди, особливо з того боку де проблема, і це схоже покращує ситуацію.
Пробувала легенько продавлювати (як прищик), але це не допомогло, цятка далі з'являється, отже це зовсім не вирішує проблему. Нічим не мастила, ніколи не сціджую, сподіваюсь пройде без втручань окрім як корекції прикладання.

Коли мені боляче, то я різко реагую, і малеча дуже переживає з цього приводу, аж якось сумно стає, бо вона ж не хоче робити боляче. Тому, стараюсь більш плавно реагувати і коригувати.

Окреме дякую за те, що робите! На все добре!

4

Re: Біла пляма на соску

Дякую за відгук про нашу роботу!
Рада, що у вас справи йдуть на лад, потихеньку, але динаміка позитивна, що тішить.
Тож продовжуйте працювати над прикладанням, і удачі вам!

НРПГВ "Молочные реки Украины" тел+viber +380956132096,
+380974121117, +380931372588 консультации оф/онлайн