1

Тема: Не любит одну грудь

Нам 4 дня всего, третий ребенок, вроде и опыт есть, но ничего не помогает. Пару дней как малявочка прикусила сильно деснами левую грудь, с тех пор ее не признает. Правую ест нормально, прикладывается правильно. Левую не хочет брать, отворачивается, закрывает ротик, если удалось впихнуть моментально грызет как соску. При этом с рождения никаких сосок и прикормов не было в принципе. Что делать не знаю, в груди уже застой, пока спасает прикладывать теплый компресс и сцеживать молокоотсосом, ну и регулярные издевательства под названием кормление, когда удается впихнуть сосок, чтобы хоть неправильно и с болью, но хоть что-то высосала, потому что сцедить много не получается. Пробовала подсовывать во сне, кормить из под руки, на животе, больно и неправильно сосет, точнее грызет, в любой позе. Правую ест хорошо. Посоветуйте что-нибудь, пожалуйста.

2

Re: Не любит одну грудь

Доброго Вам дня, Vikush!

Вітаю Вас з народженням третьої дитинки і дуже радію, що Ви обрали для себе і своїх діток найкращий і природній шлях зростання і розвитку - грудне вигодовування.

Прикро, що Ви стикнулися з такою проблемою, але ми обов'язково спробуємо її вирішити. Тим більше, що Ви і Ваша наймолодша дитинка лише на початку шляху.

Вірогідно, саме в момент того "травматичного" годування лівою груддю або ж безпосередньо перед ним, - сталося щось  стресове для Вашої дитинки (при цьому саме для Вас ця подія цілком могла не бути стресовою чи очевидною),  що призвело до такої реакції в момент годування і в подальшому.
Тому зараз годування лівою груддю асоціюється у Вашого малюка з якимись негативними емоціями. Посилювати такі негативні переживання "запиханнями" цієї груді і, як Ви самі говорите, "знущанням під назвою годування" - зовсім не потрібно.

Ви дуже правильно робили, коли пробували пропонувати грудь уві сні, годувати з-під руки і на животі і те, що у Вас не вийшло не означає, що це слід припинити, це свідчить, що необхідно трохи змінити тактику.

По-перше, зараз (та й ніколи, зрештою) лівою груддю не насилуйте, не перетворюйте процес годування  грудьми на знущання, це лише додатково травмує Вашу дитинку і  відтягує час її "повернення" до лівої груді. 

По-друге, на даний момент ліву грудь в стані бадьорості дитинці не пропонуйте в принципі. Це  тимчасово. Збільшіть максимально  контакт шкіра до шкіри з Вашою дитиною, викладайте її до себе на живіт (ліву грудь не пропонуйте, лише якщо дитинка приклалася до неї цілком самостійно, без будь-якого Вашого втручання), по можливості зараз процес годування старайтеся проводити в тиші і спокої. Звісно, у Вас є двоє старших діток, але зараз (тимчасово) Ваш найменший малюк має пріоритет.


По-третє, продовжуйте подавати ліву грудь дитинці лише в напівсонному стані і робіть це тоді, коли вона ще не є дуже голодна і/або роздратована, працюйте "на випередження" - в такому віці дітки готові прикластися до маминої груді практично будь-коли. Отже, коли дитина ще не виказує ознак сильного голоду, не плаче, але вже пройшов якийсь час від попереднього годування - прикачайте її на ручках, увімкніть  так званий білий шум (звук фена, пилососа, домашньої витяжки, звук води з крану, "білий шум" на youtube) або хоча б голосно шукайте їй на вушко. Коли дитинка почне засинати м'яко і без надмірної наполегливості пропонуйте їй ліву грудь. Пам'ятайте, що Ви повинні бути впевненою, спокійною але не тією, яка насилує груддю і намагається вкласти її за будь-яку ціну. Якщо дитинка одразу не погодилась і починає надто сильно хвилюватися - продовжуйте качати, присипляти і спробуйте ще раз.

Зрештою, якщо не вийшло - дайте праву грудь, а на наступне годування знову пробуйте ліву (без насильства). Якщо дитинка заснула на правій груді, то через якийсь час Вона почне крутитися, крехтати (ще не плакати), можливо активно водити ще закритими очима - саме час знову запропонувати їй спершу ліву грудь (саме уві сні).
Якщо малюк бере грудь неправильно, Вам боляче, він її кусає деснами - спокійно віднімайте грудь і пробуйте знову вкласти грудь правильно (якщо це дозволяє ситуація - дитинка не кричить і не прокинулася повністю).
І завжди віднімайте грудь, якщо вона захоплена неправильно - нічого крім додаткових проблем Вам це не принесе.

По-четверте, Ви правильно намагалися давати грудь з-під руки - спробуйте в сонному стані з-під руки. Вночі постарайтеся годувати дитинку не тоді, коли вона вже розплакалась, але вже тоді, коли вона лише починає проявляти ознаки поверхневого сну і "готується" прокинутись. Пропонуйте ліву грудь вночі саме тоді, коли Ви підловили такий момент. Можливо зараз Вам потрібно буде ставити собі будильник, щоб прокинутись трохи раніше дитинки (можливо Ви орієнтовно знаєте коли вона прокидається на нічні годування і знову ж таки можете "спрацювати на випередження").
Навіть якщо спершу не вийшло - продовжуйте свої спроби.
Можливо, Вам допоможе підібрати позу для годування свого малюка ось ця стаття: http://breastfeeding.org.ua/how/position.html

Обов'язково перевірте чи не коротка вуздечка язика у дитинки (це може оцінити кваліфікований педіатр) і при необхідності лікар (лицевий хірург) її підріже.

Важливо пам'ятати, що Ваш малюк не Ваш ворог, а Ваш друг, Ваша радість, Ваше щастя, тому Ви з ним не воюєте, грудне вигодовування - не поле бою, а поле щастя і задоволення, а всі труднощі лише тимчасові. Вам потрібно бути максимально спокійною і набратися терпіння.
Більше про стратегію поведінки при відмові дитинки від груді Ви зможете почитати тут: http://breastfeeding.org.ua/how/help/otkaz.html

Коли дитина почне брати ліву грудь в сонному/напівсонному стані і братиме її правильно і охоче, можете пробувати пропонувати ліву грудь і в стані бадьорості, спершу можна після правої. Ви дуже досвідчена мама і обов'язково відчуєте коли Ваш малюк буде готовий до прикладання до лівої груді в бадьорому стані. Важливо зараз не намагатися надто прискорити цей процес, а дати Вашому малюку зрозуміти, що біля лівої груді так само "безпечно", як і біля правої, дати подіям розвиватися можливо повільніше аніж Вам би того хотілося, але саме в такому темпі, як це потрібно Вашій дитині.

Ліву грудь, якщо малюк не опорожняє зараз її достатньо, - потрібно регулярно зціджувати щоб підтримувати достатній рівень лактації (якщо є тріщини - краще руками, а не молоковідсмоктувачем).

Хочу також сказати, що зараз Вам дуже допоможе досвід перших двох лактацій, але, водночас, Ви повинні зрозуміти, що Ваші діти, як і ми всі - різні, кожен наступний досвід годування цілком може відрізнятися від попереднього, і це абсолютно нормально. Тому пропоную Вам звернутися до кваліфікованого консультанта з грудного вигодовування, яка зможе оцінити ситуацію особисто і дати Вам більш детальні і розширені, а головне максимально практичні рекомендації.
Викликати консультанта в Києві Ви можете за тел. гарячої лінії: Vodafone (095)013-36-13, Київстар (097)412-11-17 з 9:00 до 18:00, якщо ж Ви проживаєте не в Києві, то спробуйте знайти інформацію про консультанта у своєму регіоні за цим посиланням: http://breastfeeding.org.ua/about/uateam/index.html
Навіть, якщо Ви проживаєте не в Україні або у Вашому регіоні немає консультанта Ви можете  скористатись скайп-консультацією, замовивши її за вказаними вище телефонами гарячої лінії.


Удачі Вам. Впевнена, що у Вас все вийде і годування буде приносити Вам і Вашій дитині справжню насолоду і буде Вам обом лише в задоволення.

З повагою, Галина Харчишин,
консультант з ГВ центру "Молочні Ріки"

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине