1

Тема: Резкое отлучение, ребенку 2года

Добрый день, прошу помощи.
Ребенку 2года, были на сиси ночью, и на выходные когда мама в дома, по требованию.
Но вышло так, что мне нужно было уехать, в другую страну на оаботу, где и  сейчас нахожусь. А также пришлось принять антибиотики, так как вырвали зуб мудрости. очень переживала как закончить ГВ, купила таблетки Достинекс, начала пить, по пол.таблетки через 12часов, но пропустила один раз  и грудь правая начала болеть, ощущаю уплотнения. Стараюсь как могу масажировать, не сцеживаю, сильно не переполнена. Подскажите, что можна сделать что бы не было мастита?

2

Re: Резкое отлучение, ребенку 2года

Добрий день, Світлано!

Ви така молодець, що годували свою дитинку груддю до двох років, отже Ви віддали їй всю свою любов, ніжність, піклування і захист, і, я впевнена, продовжуєте  робити це й після відлучення дитинки від грудей :-)

Дуже прикро, що Вам довелося так екстрено припинити грудне вигодовування.
З того, що Ви описали, я можу порекомендувати Вам, в жодному випадку не повертатися до прийому Достинексу (або будь-яких інших ліків, які повинні "пригнічувати" вироблення пролактину чи іншим способом впливати на прискорення завершення лактації). Лактація припиняється природнім шляхом, навіть у випадку,  якщо плавне завершення годувань з якихось причин у мами не вдалося, а таблетки можуть лише погіршити ситуацію (відомі випадки навіть "зворотного" ефекту).
Отже, зараз Вам потрібно:
1. Припинити прийом медикаментів.
2. Не обмежувати вживання рідини. Молоко ще якийсь час продовжуватиме прибувати, може утворитися набряк (це варіант норми), а обмеження пиття призводить до затримання рідини в усіх тканинах організму і може стати причиною збільшення такого набряку в молочних залозах.
3. Будь-які перев'язування груді чи інші аналогічні маніпуляції також протипоказані.
4. Природній процес припинення лактації відбувається за рахунок виникнення зворотного тиску грудного молока  на клітини, які синтезують ГМ - лактоцити (тобто грудь і повинна наповнитись молоком, можуть утворитися незначні ущільнення, грудочки). За рахунок такого "зворотного тиску" лактоцити деформуються і синтез грудного молока припиняється.
5. Обов'язково - холодові компреси на грудь (в першу чергу на ту, яка болить). Холодовий компрес доцільно зробити 3-4 рази на добу тривалістю 10 хв. Такі компреси дуже добре знімають набряк. Компрес тривалістю менше 10 хв - не надто ефективний, довше 15 хв - може мати зворотній ефект.
6. Якщо Ваша грудь наповнилась, але не переповнилась надто сильно (не має почуття надмірного чи нестерпного розпирання, дуже сильного болю, немає температури) - Ви можете змастити її маззю Траумель-С, а також прикласти холодний капустяний листок, поки він не зав'яне. Це зменшить набряк і дещо полегшить Ваш стан. Капустяний листок, Ви можете прикладати безліч разів, до зменшення набряку. Сам листок попередньо потрібно трохи пом'яти, щоб капуста трошки пустила сік.
7. Якщо Ви все ж відчуваєте надмірне переповнення - Ви можете трішки зцідити грудь, до почуття комфорту. Так звані зціджування "на спадання" дозволені і бувають доцільними у випадку, якщо лактація не припинялася достатньо плавно. Можливо, Вам знадобиться ще декілька таких зціджувань до почуття комфорту, головне, щоб вони відбувалися лише у випадку надмірного (нестерпного) переповнення грудей, ставали все рідшими і зрештою припинились повністю.
8. Доцільно буде попити настій шавлії (згідно інструкції).

У випадку, якщо біль в груді критично посилюється, всі перелічені вище заходи не дають видимого ефекту або у Вас підіймається температура - Вам необхідно буде терміново зробити УЗД молочної залози і звернутися до лікаря.

Я впевнена, що у Вас все буде добре і мені щиро жаль, що Вам довелося таким чином відлучити дитинку від грудей, оскільки плавне  припинення лактації є запорукою уникнення проблем із здоров'ям молочної залози, і є суттєво менш травматичним для мами і для дитини.
Саме тому, ми рекомендуємо поступове припинення ГВ, про яке Ви можете більш детально почитати у нашій статті http://breastfeeding.org.ua/how/feed/bye-bye.html

Крім того, більшість сучасних антибіотиків є сумісними з грудним вигодовуванням і їх сумісність можна перевірити на сайті http://www.e-lactancia.org/

Удачі Вам!

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

3

Дуже вам дякую, прикладаю капусту, легше стає. В самої так серце болить, що треба було відлучати...маю надію, що як приїду через тиждень, доця повернеться до циці

4

Світлано, мені дуже приємно, що Вам допомогли мої поради, а з Вашою груддю все нормально.

Не переживайте, в тій ситуації, в якій Ви були і, вірогідно, маючи певний об'єм інформації на той час - Ви зробили все, що могли. І саме лікар повинен був вибрати для Вас антибіотик сумісний з ГВ або дати Вам справді достовірну інформацію про таку сумісність.

Ще зовсім нічого не втрачено!
І, якщо Ви прийняли рішення про продовження грудного вигодовування, з чим я можу Вас лише привітати і порадіти разом з Вами, то у Вас і Вашої донечки все вийде якнайкраще :-)

Є безліч випадків, коли мама змушена відлучитися від дитини, яку все ще годує (і в 2 і в 3 роки), але після повернення мами все налагоджується. Наприклад, при народженні молодшої дитини, коли старша все ще є на ГВ. Більше того, у випадку, коли народжується друга дитина, а мама продовжує годувати тандемом (обох дітей), може бути навіть складніше, адже у старшої з'являється молодший конкурент - і щодо сісі, і щодо маминої уваги та маминого часу. Але навіть в таких випадках, все складається якнайкраще, і годування вже обох дітей успішно налагоджується!

Зараз збільшивши кількість зціджувань (наприклад, 1 р/добу і також до почуття комфорту або трішки більше, але не до "останньої краплі") - Ви підтримаєте свою лактацію, щоб повернення на грудь вашої донечки було простішим.
Якщо Ви дійсно маєте можливість повернутися до дому вже за тиждень і хочете спробувати продовжити грудне вигодовування, то шавлію пити в цьому випадку не потрібно.

Було б добре,  щоб дорослі, з якими зараз перебуває Ваша донечка, і обов'язково  Ви самі, коли з нею спілкуєтесь (можливо, це телефон або скайп), - почали їй розказувати і багаторазово повторювати, що мама і сіся з молочком !обов'язково! до неї повернуться, розказувати коли саме це станеться (навіть для такої дитини це дуже-дуже важливо), розказувати що мама повинна була поїхати, але продовжує дуже-дуже любити свою донечку, а сіся з нетерпінням чекає на зустріч з нею :-)
Ви, звісно, можете вигадати власний текст, який підкаже Вам Ваше серце, це лише один з можливих варіантів.

Однак, Ви повинні бути готові до того, що дітки, яких відлучили від грудей не так плавно, як хотілось би, особливо, якщо це було пов'язано з від'їздом мами, можуть вести себе дещо неочікувано для мами. Вони можуть як одразу припасти до маминої груді, так і навпаки,  можуть на маму дуже образитися (точніше на мамину сісю) і спершу категорично відмовлятися від смоктання грудей.

В такому випадку, Вам перш за все потрібно проявити все своє терпіння і розуміння. За жодних умов не ображатися на дитину "у відповідь" (навіть, якщо поведінка доньки буде здаватися Вам образливою і зовсім несправедливою по відношенню до Вас), не наполягати і, тим більше, не погрожувати донечці.

Чим спокійніші і ніжніші Ви з нею будете, чим більше тілесного контакту Ви їй дасте - тим швидше і простіше відбудеться повернення до груді.

Якщо Ваша донечка  дійсно вибере таку модель поведінки, то, перш за все,  пам'ятайте, що це зовсім не тому, що причина у Вас, і не тому, що Ви зробили щось неправильно.
Зовсім навпаки - Ви годували два роки і це саме по собі чудово, Ви молодець! Просто така поведінка є цілком  нормальною для маленької дитини - вимістити образу на тому, хто є для неї центром всього всесвіту і на тому, кого вона любить найбільше і найбільше йому довіряє, отже не боїться в його присутності виражати свої емоції (в першу чергу негативні). Тому, не лякайтесь ні ображеної  ні навіть, можливо, досить агресивної поведінки - це цілком допустимо, а Ваша любов, ніжність і чуйність все виправлять :-) І все відбуватиметься поступово.

В такому випадку, спробуйте запропонувати грудь вночі (або на сон ввечері), можливо краще навіть на наступний день після вашого повернення. Багато обіймайте свою донечку і просто будьте поряд.
Не намагайтеся прискорити процес, дайте їй можливість звикнути до того, що Ви повернулись і сіся повернулась разом з Вами (в її уявленні в даний момент - "на завжди"). Ваша донька, як і кожна людина має свій  "темп" і доцільно буде дати можливість їй "повернутися до сісі" у власному темпі.

Удачі Вам!
Щиро за Вас рада і впевнена, що у Вас все вийде.
Вашій донечці дуже пощастило з мамою :-)

Отредактировано Галина Харчишин (01.04.2017 14:03:06)

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17

5

Доброго дня, знову звертаюсь до вас за допомогою. попередні Ваші поради дуже допомогли, і після 2х тижневого відрядження, після повернення доння повернулась до ГВ. :-)
На наступному тижні по роботі, знову маю їхати на 2-3тижні у відрядження і переживаю щодо грудей. Доця, якщо мене не має, засинає без циці, спокійно може спати цілу ніч. а коли є я, то вкласти спати її без циці ніяк, в ночі їсть2-3рази, а під ранок, починаючи з 4ої ранку просто висить на циці, і чесно кажучи, то тяжко, бо я не можу вже спати, будь які спроби забрати, запропонувати водичку - не проходять. доця як встане, я забираю цицю і вона з зодоваленням бере пляшку з соскою (почали користуватись в перший період мого відрядження, після 2х років), в пляшці вода з медом, яку вона з задоволенням п'є після сну і перед сном вночі.
доці зараз 2р.2міс
пам'ятаю як боліли груди коли була у відрядженні...підкажіть як можна зменшити нічні годування і полегшити стан грудей уоли буду в відрядженні?
дякую!

Отредактировано Svitlana (25.05.2017 09:35:58)

6

Дорога Світлано!

Дякую Вам за довіру і рада, що змогла бути Вам корисною.
Чудово, що Ви впорались і продовжуєте годувати smile

Однак, з того що Ви пишете я розумію, що Вам досить регулярно необхідно відлучатися від доньки на досить довгий час, а кількість нічних годувань (коли Ви поряд) не зменшилась.

Хочу сказати, що Ваше завдання в такому випадку полягає не в заміні маминої груді на інші "смоктальні" предмети - як от пляшечка з соскою, в яку Ви наливаєте підсолоджену медом воду (вік дитини немає значення), а саме у відміні кількості нічних годувань, якщо для Вас це дуже важко.

Зверніть увагу, що годування груддю повинно приносити задоволення обом учасникам цього процесу - і дитині і мамі, і якщо мама втомилася, то вона має повне право обмежувати кількість прикладань дитинки до грудей (тим більше в 2 р 2 міс), особливо в нічний час.

Таке обмеження повинно проходити дуже поступово (впевнена Ви читали статтю про припинення ГВ, посилання на яку я давала Вам водній з  попередніх своїх відповідей) і, цілком може статися, що саме так звані "підранкові" годування щезнуть одні з останніх.
Відміна годувань (в т.ч. й нічних) в такому віці є предметом домовленості між мамою і дитиною, є також виховним моментом і вимагає від мами певної наполегливості (але не суворості). Ви повинні попереджати доньку, що того чи іншого годування не буде, розказувати на що саме Ви можете їх замінити (якщо потрібно) - наприклад співання колискової, погладжування спинки чи голівки, шикання на вушко. Ви можете і мусите обговорювати з донькою, що в деяких випадках вона повинна просто спати і не прокидатися на нічне годування - і зрештою це станеться, можете спершу складати так звані "терапевтичні казки" на цю тему і/або вигадувати з донькою спільні ігри за участю її улюблених іграшок, які спершу прокидалися вночі, щоб посмоктати мамину сісю, а потім виросли і перестали це робити smile

Саме зараз - Ви зможете лише підготувати свою донечку морально до 2-х тижневої розлуки і пообіцяти, що сіся до неї обов'язково повернеться.
Для зменшення нічних годувань потрібен час, досить чітке внутрішнє уявлення (план), що Ви будете робити і Ваше терпіння. Хаотично цей процес проходити не повинен, тому рекомендую Вам почати поступову відміну нічних годувань  після повернення з відрядження.

"Техніка безпеки" щодо Вашої груді в наступному відряджені залишається тією самою - не дозволяйте груді надмірно переповнюватися, боліти, в жодному випадку не допускайте появи затвердінь - єдине, що Ви можете зробити у відрядженні це зціджувати грудь по необхідності, щоб не допустити всіх перелічених вище симптомів.
Зціджування повинні бути направлені на підтримання груді "в нормальному стані", але не на збільшення лактації - тому робіть це тоді, коли відчуваєте, що грудь наповнюється і не намагайтеся зцідити все до останньої краплі.

Однак, якщо Ви втомилися і регулярно  відлучаєтесь від доньки - пропоную Вам переглянути вебінар Ксенії Соловей про завершення грудного вигодовування, де ви знайдете відповіді на питання щодо того, як поступово, нетравматично але наполегливо зменшувати кількість нічних годувань і, зрештою, визначитись як і коли Ви хочете завершити цей процес: http://breastfeeding.org.ua/online.html … index.html

Було б чудово, якби Ви змогли подивитись загаданий вебінар у відрядженні і повторно почитати нашу статтю http://breastfeeding.org.ua/how/feed/bye-bye.html , щоб після повернення Ви вже чітко знали що і як будете робити.

Удачі Вам!
Дякую за Ваші питання, впевнена, що у Вас все буде добре!

З повагою, Галина Харчишин,
консультант з ГВ центру "Молочні Ріки".