1

Тема: Дитині 1 рік. Лише ГВ. Що я роблю не так?

Доброго вечора, шановні консультанти.
Дитині 1 рік, без сосок, пляшек і т.д. Почала прикорм в 6 місяців з овочей. Не пішло. Різні види, комбінації, консистенції. Пізніше каші. Теж саме- безмолочні, молочні, магазинні, домашні.Потім йогурт домашній. Пізніше м'ясо додала в овочі.
Таким чином, за 6 місяців були недовгі періоди, коли малюк їв овочі з м'ясом, трохи йогурт. В 11 місяців відмовився взагалі.
Я була на семінарі Ксенії Соловей про прикорм. Дотримуюсь порад- дитина на руках, їжа зі своєї тарілки, без насилля і невдоволення. Начебто все повинно бути добре, але малюка їжа не цікавить. Як результат - 1 чайна ложка рису і половина м'ясної фрікадельки за день. Їмо руками. Ложку не сприймає, виделку також.
Якщо даю їжу в руки - балується, розкидає. Забираю.
Вага  на місці 1.5 місяці - 9600, зріст 77, гемоглобін 105.
На жаль, немає можливості виходити надовго з дому. Одного разу не була вдома 8 годин. Грався, повзав, не їв нічого. Чекав стійко маму!
Підкажіть будь-ласка, що роблю не так, бо поради лікарів в полікліниці  - відлучати,  не мучити дитину своїми грудьми, не годувати, бо буде карієс і т.д. - мені не підходять.!
Хочу годувати і надалі.!!!

2

Re: Дитині 1 рік. Лише ГВ. Що я роблю не так?

Доброго дня! Дуже радує те, що ви так грамотно підійшли до теми прикорму. Перш за все хочу вас заспокоїти, що судячи з аналізів та розвитку вашої дитини, вона не страждає від нестачі нутрієнтів, адже грудне молоко забезпечує малюка всім необхідним. Зауважу, що після введеня прикорму і до року грудне молоко повинно складати 80-90% об'єму від харчування, тобто дитина не повинна наїдатись з прикорму, а саме пробувати різні смаки і консистенції. Відомо, що скільки різної їжі дитина спробує за перші 1,5 роки життя, так вона буде харчуватись наступні кілька років, бо потім діток досить важко вмовити спробувати щось нове.
Насправді, досить мало діток гарно їдять дорослу їжу одразу після введення прикорму, більшість малюків починають збільшувати об'єми з'їденого після року ближче до 1,5-2 років. І за цей час дуже важливо не відбити дитині бажання їсти, не збити їй харчовий інтерес. По цьому посиланні ви можете почитати більш детально, яких помилок слід уникати при годуванні дитини дорослою їжею http://breastfeeding.org.ua/how/feed/levi.html . Дуже важливо, щоб прийом їжі приносив радість і малюку і батькам. Коли готуєте їжу, то можна саджати дитину біля себе, щоб він грався приборами, кастрюльками, овочами і фруктами. Розповідайте чим ви займаєтесь. Коли готуєте щось простеньке, то можна саджати дитиу в слінг чи ерго-рюкзак, щоб вона спостерігала за приготуванням страв. Давайте їсти часто, але маленькими порціями, за добу може бути 5-7 прийомів і не чекайте, що дитина буде їсти тарілку супу чи другого, хай це буде ложка-дві. Інколи підвищені очікування мами роблять діток більш тривожними і вони навпаки противляться змінам і маминим бажанням. Їжа має бути різноманітна, багата на вітаміни та мікроелементи. Між основними прийомами їжі добре давати фрукти, вони підвищують апетит. Дуже добре їсти всією сім'єю, дітки наслідують своїх батьків, це їх вроджений інстинкт. Старайтесь давати їжу з приборів, поки що годуйте самі, а з часом дитина і сама захоче їсти ложкою-виделкою. Ось тут можна почитати про нюанси годування діток після року http://breastfeeding.org.ua/how/feed/godovasik.html .
З ваших слів я зрозуміла, що зараз дитина вдмовляється повністю від прикорму. В таких випадках дуже добре би зробити крок назад і не пропонувати малюку дорослу їжу зовсім. Натомість вам потрібно брати його за стіл кожен раз і їсти при ньому смачно і з апетитом, але зовсім не давати нічого дитині. Таку паузу в прикормі роблять на тиждень-два, а потім можна дуже обережно, без фанатизму і тиску, знов почати давати дитині дорослу їжу, але тут важливо не поспішати і не старатись будь-що нагодувати малюка.
Також є дітки, які відмовляються від прикорму на користь груді через зуби. Зараз період активного росут зубів у вашого малюка і саме грудне вигодовування полегшує цей стан.
Ще наголошу вам, що відмова від грудного вигодовування питання прикорму не вирішує, а зазвичай лиш шкодить і мене дуже тішить ваше рішення не припиняти його, не дивлячись на тиск з боку медиків з поліклініки. Ось тут можна почитати про важливість грудного вигодовування після року http://breastfeeding.org.ua/how/feed/desirable.html . Старайтесь не робити великих перерв між годуваннями, можливо дитина старається надолужити відсутність мами і груді і прикладається часто-часто.
Вага діток біля року починає спинятись і не росте вже так стрімко, адже дитина повзає, ходить, активно витрачає енергію. В сучасній педіатрії використовують нові еталони росту та ваги діток, детальніше можна почитати тут http://breastfeeding.org.ua/how/feed/massa.html .
Бажаю вам удачі, здоров'я і радості з малюком!

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

3

Re: Дитині 1 рік. Лише ГВ. Що я роблю не так?

Дуже вдячна за оперативну відповідь!
Я стараюсь дотримуватись всіх Ваших порад, просто для мене важливо почути підбадьорення.
І, звичайно, почути і прийняти бажання дитини їсти те, що він хоче і стільки, скільки він хоче.
Ще раз дякую Вам!!!