1

Тема: Лактостаз і вірус

Доброго дня. Потребую консультації. Підкажіть, будь ласка, як визначити від чого піднялась температура, якщо лактостаз наклався у мене разом з вірусом.
Дитині 8 міс. вдень годую до 10 разів, вночі 3-4, без накладки і без пустишки, кілька ковтків води п’є разом зі мною протягом дня.
Минулої ночі відчула вузлики, але до ранку син розсмоктав. Вчора цілий день старалась прикладати до цієї груді, проте ні біль, ні почервоніння до цього часу не минулись. Т-ра піднімається до 39. Порадьте, будь ласка, консультанти як вийти з цього стану.
Дякую наперед

2

Re: Лактостаз і вірус

Добрий вечір. Співчуваю, що ви захворіли. Чудово, що син отримує ваше молочко, адже воно захищає його від вірусу та допомагає імунітету бути стійкішим.
Якщо лактостаз накладається з вірусною інфекцією, то вони разом можуть давати вищу температуру. І вже першопричину визначити важко, хіба йти до лікаря, робити загальний аналіз крові і то не факт, що будете бачити зв'язок.
По перше важливо вживати достатню кількість води, при потребі прийняти жарознижуючий засіб, сумісний з грудним вигодовуванням, та залягти з дитиною до ліжка і відпочивати, одужувати.
Щодо лактостазу, то обов'язково слідкувати за правильністю прикладання до грудей, так як в такому віці дітки часто крутяться при годуваннях, беруть груди не так глибоко, чим можуть травмувати ніжну залозу. Нагадати собі всі нюнси правильного прикладання ви можете по цьому посиланню http://breastfeeding.org.ua/how/feed/apposition.html . Ви можете покласти на груди теплу пеленку чи прийняти теплий душ, це запустить окситоциновий рефлекс відтоку молока і одразу прикладати дитину підборіддям до почервоніння і болючого місця, щоб дитина ціленаправлено смоктала молоко з дольки, де застій. Потім до грудей треба прикласти холодний компрес, це може бути холодна пеленка,відбитий капустяний лист з холодильника, щоб зняти набряк та больові відчуття. До груді із застоєм прикладати слід частіше, не робити великі інтервали між годуванням. Зараз вночі давати більше цю грудь. Така ж стратегія і на завтра. Більш детально про лактостаз та роботу з ним можна прочитати в цій статті http://breastfeeding.org.ua/help/mother/mastitis.html . Зазвичай лактостаз проходить на протязі 2-3 днів, якщо стан не міняється, то рекомендується звернутися до мамолога для узд діагностики молочної залози та отримати подальші рекомендації.
Бажаю вам легко впоратись з лактостазом і швидко одужати від хвороби. Удачі!

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине