1

Тема: Боюсь відмови від грудей...

Моїй доні 3 міс. Перший місяць було все добре, набрала 1,5кг. На другому місяці почала сильно чмокати при годуванні. Нахлепувалась повітря і часто зригувала. Якось набрала 1,1кг. Молока було багато, але вона не допивала й половини. Не зціджувала бо груди великі і не дуже вмію. Перерва між прикладання ми були різні - і 2 год і 20хв. Час на грудях в перший місяць бувало і по годині смоктала. Коли почала чмокати - заледве 5хв.
Зараз погано їсть. Часто плакала і я давала соску. Розумію, що напевне вона нашкодила. Пробую відівчити. Але прикладання сильно спортилось. Навіть якщо широко відкриває рот, все рівно стулює ротик трубочкою і з'їжджає на сосок. Чую молока мало стало. Стараюся частіше прикладати але від того цокання соски сильно болять. І не все вона хоче груди, часто відпихається і гризе кулак. Педіатр дивилась на вуздечку, сказала що нормальна.
Порадьте, як навчити її знову правильно захоплювати? Від соски відівчаю, не даю. Стараюся весь час груди давати. Але інколи істерика в неї - груди не бере і плаче.

2

Re: Боюсь відмови від грудей...

Світлано, вітаю Вас!

Найкраще, що Ви можете дати своїй донечці зараз - це Ваша любов і грудне вигодовування.
І навіть, якщо Ви давали дитині соску (пустушку), яка дійсно могла негативно вплинути на правильність прикладання до груді, - все ще можна виправити. 

Перш за все, хочу Вас заспокоїти - Ваша донечка має прекрасні щомісячні набори ваги саме на Вашому молоці і Ви дуже правильно робите, що не здаєтеся, а шукаєте допомоги і намагаєтеся виправити ситуацію.

Причиною чмокань під час смоктання груді дійсно може бути коротка чи короткава вуздечка язика, неправильний захват груді (як через використання пустушки, так і без неї), надто сильний потік молока.

Отже, Вам потрібно працювати в кількох напрямках:
1. Не повертатися більше до використання пустушки. Якщо Ви вже перестали її давати, то неухильно дотримуйтесь цієї позиції і використовуйте для заспокоєння інші способи: грудь, білий шум (можете поцікавитися також так званим "рожевим" шумом), укачування на ручках, м'яко похитуйтесь на фітболі, носіть дитинку стовпчиком в позі ембріона, в крайньому випадку можна дати посмоктати свій власний палець (Ваш палець, безумовно, повинен бути чистий, а цей спосіб не може використовуватися, як система). Лише так, Ваша донечка зрозуміє, що можливо заспокоюватися не пустушкою. Зрештою, грудь знову відновить одну із своїх основних функцій - заспокоєння.

Детальніше про білий шум Ви зможете дізнатися тут:
http://breastfeeding.org.ua/how/feed/be … index.html

2. Слідкувати за правильним прикладанням до груді. Якщо донечка з'їжджає на сосок (особливо, якщо ви знаєте, що це може статися) - м'яко притримувати голівку, щоб не дозволити їй цього робити, перекласти до грудей повторно. Зрештою, якщо Ви слідкуватимете за правильним захватом груді, Ваша донька знову отримає правильний навик і, зрештою, він закріпиться і увійде в звичку. Крім того, тривалі і правильні прикладання до грудей відновлять Вашу лактацію smile

Можливо, у Вас дуже сильний потік молока і саме це не подобається Вашій донечці. Можна спробувати змінити позу (біологічне прикладання), в момент сильного потоку виймати грудь і давати молочку стекти або прискати сосок на 1-2 хвилини до груді. Але, це краще би робити під контролем спеціаліста  з грудного вигодовування, не всі дітки готові спокійно "чекати" і чи дійсно проблема саме в цьому - впевнено можна буде сказати лише за результатами особистої виїздної консультації.

Як викликати консультанта, Ви можете дізнатися на головній сторінці нашого сайту: http://breastfeeding.org.ua/

3. Організувати так звані опорні годування (на сон та на прокидання)ю В сонному стані дітки більш охоче і вцілому краще беруть грудь і довше її смокчуть. Ви можете прикачати дитинку навмисне перед тим, як запропонувати їй грудь, намагайтеся зменшити кількість прогулянок "на сон", а спіть разом з донькою вдома - так Ви зможете давати їй грудь не лише на засинання, але й уві сні (коли вона переходитиме з однієї фази сну в іншу) і відновите "довіру" до груді, вона стане не лише джерелом насичення, але й повноцінним джерелом заспокоєння.

Ви написали, що донька часто відвертається від груді і смокче кулачок. Така поведінка може бути не лише від використання пустушки, це характерна поведінка для 3-х місячного малюка.
Прочитавши цю статтю Ви зможете зрозуміти, що коротко-тривалі смоктання і відволікання на оточуючий світ - це цілковита норма в три місяці (саме тому в цьому віці дуже рекомендовані опорні годування).

http://breastfeeding.org.ua/how/feed/nature.html

4. Спробуйте таки знайти педіатра дружнього до ГВ, який впевнено дасть Вам відповідь на питання - коротка вуздечка чи ні. Від цього може таки залежати остаточно правильність прикладання до груді і не тільки:
http://breastfeeding.org.ua/how/help/vl … index.html

5. Викличте консультанта з грудного вигодовування (якщо Ви не в Києві чи області, можете пошукати за цим посиланням: http://breastfeeding.org.ua/home.html/n … dex.html), який оцінить ситуацію особисто, розробить для Вас індивідуальний план дій, покаже вправи на витягування язичка, які Вашій донечці, вірогідно, потрібні, оцінить правильність прикладання, практично покаже як виправити помилки, потренує Вас і дитинку, підбере з Вами найкращу позу для годування, ще раз оцінить вуздечку і багато іншого.

Успіхів Вам. Не здавайтесь і у Вас все обов'язково вийде!

З повагою, консультант з ГВ НРУ в пітримку грудного вигодовування
"Молочні Ріки України"
Галина Харчишин

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

3

Re: Боюсь відмови від грудей...

Дуже дякую за відповідь. Частіше стараюся годувати, наскільки це можливо (маю ще двох доньок). Думаю що дійсно, в мене спочатку сильний потік молока, доця захлинається і плаче. Поза дитина зверху їй не підходить, груди великі, вона в них трапиться))). А ще я помітила що вона практично не висовує язика. Запхала свій палець, і видно було що на нижні ясна вона не ставить язик. В нас є дитяча стоматологія, треба буде показати її. Можливо справа і не в сосці, старша теж прицмокувала.