1

Тема: Лактостаз или сквозняк?

Здравствуйте дорогие феи. Моей дочке почти четыре. Полностью на ГВ, была соска но уже давно без нее. Набор веса нормальный. Не допаиваю.
У меня вот такая ситуация: иногда болит грудь под мышкой, то одна то другая. В общем под мышкой грудь мягкая, уплотнения нет, но болит ужасно. Иногда такое случается когда грудь переполняется сильно и становится ну просто деревянной. Ребенок высосет и становится мягкой, а через пару часов начинает болеть. Но почему болит именно под мышкой? А иногда боль берется неведомо откуда. Может я ее прилегаю когда сплю? А может кормлю как то не так. С возрастом дочь начала мне под грудь руку подкладывать, раньше вдоль своего тела держала, а сейчас ей так не нравится. И поэтому я кормлю оперевшись на локоть. Утомляет. Хотя раньше бывало засыпала в правильной позе лёжа и грудь выпадала из рота, может и не опустевшая. А сегодня например чувствую маленький шарик и на груди покраснение в том месте где болит. Но боль уже поменьше. Я все время контролирую и прощупываю грудь после каждого кормления на наличие невысосаных долей, так как был разок и сутки рассцеживалась. Знаю что лучше недопустить чем лечить. Но вот с этими болями не знаю что делать и что это может быть.

2

Re: Лактостаз или сквозняк?

Сегодня уже третий день. Грудь не болит, покраснение прошло. Когда сцеживаю ( только что б посмотреть как идёт молоко) то льется со всего соска и со стороны уплотнения. Грудь мягкая, НО мне не нравится одна доля, которая как раз под покраснением. Когда нажимаешь на её она нормальная, мягкая. А когда вот  с краев как бы то берешь ( например что б подтолкнуть молоко к ареоле буквой С)  она вроде полная, несцеженная. Я сравниваю с другой грудью и там тоже немаленькая, это особенность этой части, но все равно не такая. И совсем не болит в сравнении с этой, потому что при таком захвате грудь там немного побаливает. И это прямо у самого основания груди, дальше такого нет, дольше доля мягкая. Если можете помочь , если сталкивались с таким то помогите. Я боюсь мять грудь что б не навредить, итак в первый день постаралась. И боюсь что б не дошло до беды. Пока прикладываю дочку.

3

Здравствуйте ещё раз. Вот только что дочка оторвалась от груди а там вроде как порядок. Видно отечность была. Но вы все равно напишите своё мнение по поводу долей под мышками. Или лучше к мамологу. Но там знаю скажут после окончания кормления приходите.
А, ещё! Я траумелем мазала. Он хорошо с таким справляется

Отредактировано АлисаОля (05.11.2017 13:43:18)

4

Алісо, доброго дня!

Приносимо свої вибачення, якимось дивним чином Ваше питання "загубилося" sad

В описаній Вами ситуації - Вам терміново потрібно потрапити на УЗД молочної залози і на консультацію до маммолога, дружнього до ГВ.
Траумель, капустяний листок, холодові компреси - всі заходи потрібні при лактостазі чи маститі, але зараз нам слід зрозуміти об'єктивну картину.

Ймовірними причинами болей  в області "під пахвами" може бути і недостатнє випорожнення молочної залози, і надто туга білизна і навіть защемлення чи якісь аналогічні проблеми в грудному відділі хребта. Однак, можуть бути й інші причини, зокрема латентний інфекційний процес, який проявляється болями в області підпахвових лімфовузлів.

Детально про лактостаз чи мастит і алгоритм дій Ви можете прочитати тут: http://breastfeeding.org.ua/help/mother/mastitis.html

Найбільш доцільною позою для годування в таких випадках є  поза "з-під руки" або нависання над дитинкою.
В цій статті Ви зможете дізнатися про пози для годування більше: http://breastfeeding.org.ua/how/position.html

Однак зараз, з огляду на почервоніння яке було, на специфічну "налитість" однієї долі, коли брати "з країв" - я дуже наполегливо рекомендую Вам УЗД молочної залози.

Якщо Ви живете в Києві, то дружнім до ГВ маммологом, в професіоналізмі якого ми впевнені є Ковальчук Ігор Семенович (з ним можна зв'язатися також і по вайберу) тел.: (067)408-12-85

Бажаю Вам здоров'я і сподіваюся, що Ви пережили лактостаз і це лише залишкові його явища.

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

5

Здравствуйте! Большое спасибо за ответ.
На УЗИ я не попала. Все было нормально и я решила не идти. Но вот сегодня ситуация повторилась. Я не могу сказать что это лактостаз или мастит. С этими явлениями я знакома. У меня сначала грудь в месте застоя становится твердой и если улучшения (раздоя) нет на протяжении суток то тогда начинает болеть, краснеть. В прошлый раз я сильно приложилась с разминанием. В этот раз просто начала болеть, при этом мягкая. Никаких затвердений. Наверное все же нужно на УЗИ сходить.
У меня ещё вопрос. Дочка стала не качественно опустошать одну грудь, тоесть в одной доле практически всегда остаётся молоко и грудь покалывает. Я доцеживаюсь молокоотсосом так как руками не получается. Всю опустошает только когда ест на засыпание. Я думаю что может испортился захват. Она как то голову выворачивает интересно и как я не пытаюсь поменять положение головы она  по своему ложит. И подскажите может ли из-за неправильного прикладывания ребенок не добирать в весе?

6

Я вот только что перечитывала ваш ответ и меня заинтересовала одна из причин по которой возможны боли в груди. У меня грыжи шморля и остеохондроз грудного отдела позвоночника. Может в этом вся причина болей?

7

Алісо, вітаю Вас!

Дуже шкода, що Ви не потрапили на УЗД молочної залози, адже основною моєю рекомендацією була саме термінова  УЗД молочної залози та консультація грамотного маммолога.

Нажаль, мастит чи більш складна його стадія - абсцес, можуть проходити без сильного підвищення температури тіла чи надмірного переповнення або затвердіння груді; почервоніння та/або затвердіння можуть пройти, а інфекційний процес продовжує відбуватися в латентній (прихованій), практично безсимптомній формі.

Із сукупності описаних Вами ознак (а це - і специфічні відчуття в одній із долей, коли на неї трохи натиснути, і біль без відчуття переповнення, і почервоніння, і біль в районі лімфавузлів, і відчуття, що грудь повністю не випорожнена, і  інші), у мене є достатньо підстав підозрювати у Вас саме таку (найважчу) стадію маститу,  і  тому  я закликаю Вас невідкладно звернутися до лікаря.
Я б дуже хотіла помилятися, однак виключити чи підтвердити мої підозри зможе лише лікар.

Навіть, якщо Ви дізнаєтесь про такий діагноз - грудне вигодовування не потрібно буде припиняти, всі сучасні антибіотики та процедури, спрямовані на лікування таких станів, - повністю сумісні з ГВ.
Сумісність медикаментів з ГВ Ви завжди можете перевірити на сайті : www.e-lactancia.org

Однак, віднестися до свого здоров'я серйозно Вам все ж слід!

Ви пишете, що знайомі з лактостазом/маститом. Тобто, у Вас такі ситуації ставалися вже неодноразово, вірно?
А основною причиною часто повторюваних лактостазів є неправильне прикладання дитинки до грудей і, як наслідок, неефективне випорожнення груді. Ситуація дійсно може ускладнюватися грижами та остеохондрозом грудного відділу хребта (больові відчуття в груді дійсно можуть цим провокуватися), однак першопричиною є огріхи в організації грудного вигодовування.

Крім того, саме грамотний лікар повинен визначити, чи мають Ваші проблеми з хребтом відношення до болей в груді, і порадити Вам можливі шляхи вирішення проблеми.

Я також впевнена, що Вам слід глибоко розібратися з причиною регулярних застійних явищ в груді, викликавши консультанта по грудному вигодовуванню до дому на індивідуальну консультацію.
Більше інформації про виклик консультанта Ви зможете дізнатися тут: http://breastfeeding.org.ua/consultation.html

Здоров'я Вам!
Сподіваюся, у Вас все складеться добре smile

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине