1

Тема: Допоможіть наладити ГВ, поки ще не пізно...

Добрий день! Остання спроба, напевне, останній шанс налагодити ГВ – у вас. Вислухайте і по-можливості щось підкажіть…
Моїй доці 2,5 місяці. Починаючи з п`ятого дня я веду боротьбу за ГВ.
Отже, на 5-й день стало різко пропадати молоко. До такого я була неготова, так як це 4-та дитина, а за попередніми трьома такого різкого зменшення молока, ще й в перші дні -  не було. Можливо, оглядаючись назад, я занадто злякалася, і треба було просто «повисіти»на груді кілька днів, але я почала догодовувати. Знаючи про небезпеку пляшечок – зробила систему SNS саморобну і так її годувала, переважно сумішшю. Молоко пропадало на очах. Із-за того, що молоко майже лилося саме в рот дитині  (смоктати вона смоктала, але не стараючись)– за кілька днів молока майже не стало. Благо - порадили взяти електричний молоко відсмоктувач. Взяла. Потрохи почала розганяти лактацію. Як тільки днів за 10 молока стало більше – я спробувала її годувати без SNS.  Вийшло. Вона потрохи смоктала, але погано опорожняла груди, я не зціджувалась, заспокоїлась. Через  кілька днів молока знову не вистачало… Я в сльози…. До консультанта…  Сказала – прикладати, прикладати, а догодовувати зі шприца. Шприц – це просто жах для нас виявився, а від цих трубочок я так втомилася, що взялась з горя за пляшку.   Купила кращу, з кращим захватом – широким і з вивернутими губами. Прикладала до грудей часто, не зціджувала і за 10 днів молока знову майже не було… Видно, груди мої працюють на випорожнення, а не тільки на прикладання. Я почала настроюватися на штучне або змішане годування, але і здаватися не хотіла. Знову почала зціджуватися, купила хороший молоко відсмоктувач для двох грудей, щоб економити свій час. Зціджене молоко давала з пляшкки, але до груді прикладала постійно, хоч для заспокоєння! Мені так подобається цей процес! Я третю дитину – дочку – годувала до 2-х років! Щось кардинально не міняла, бо молока було недостатньо… І ось через півтора місяці молока не так щоб багато, але майже достатньо,  суміш звели до 60-100гр в день, а іноді обходимось і без неї… але з пляшки! Я вже втомилася  від цього круговороту, від зціджувань, пляшечок, їх миття…. Живу, а здається, що страшний сон сниться, а не справжня реальність…
Кілька днів назад вернулася до SNS, почала «гніздуватися», пляшечки не даю, пустушки також…Стараюсь чергувати груди на зціджування, щоб щось їй попадало і в рот. Або не до кінця зціджую якусь грудь. До слова, грудь вона бере, і навіть із задоволенням, але смокче (видобуває молоко)  дуже рідко, і то зовсім трішечки, а як голодна – то крутиться і відмовляється від груді, як спокійна – то бере, але для задоволення… навіть при припливах вона не старається, а просто зковтує молоко, що ллється їй просто в рот. Останні два дні смоктати стала трішечки більше, але – мені здається, що кількість молока знову трішки зменшується…  зціджувати стала рідше, бо просто нема як або коли… зціджується менше за добу, але і їсти вона стала зараз менше. Кількість попісів при цьому  в межах норми. Часто я її годую частіше, але приблизно по півпорції, як на груді ніби… ДУЖЕ БОЮСЯ ЗНОВУ ВТРАТИТИ СВОЄ МОЛОКО! Як сумістити спробу смоктання дитиною грудей, на що може піти кілька тижнів, і зберегти повноцінну лактацію? Може, попити Мотиліум? Тільки на днях взнала про можливість його використання для збільшення лактації… Але – головне – щоб моя дитина гарно і ефективно брала груди! а цього немає, на жаль... Захват у нас різний – то кращий, то гірший. Не уявляю, як його стабільно можна налагодити, якщо вона іноді по 10 раз то бере грудь, то крутиться і відпускає її. Намагаюсь поправляти їй нижню губку, але не завжди виходить. Пробувала виймати трубочку під час припливів, щоб вона по інерції смоктала далі – не проходить хитрість, зупиняється, ну і вставляти по 10 раз трубочку складно, можна поранити її слизову… І так вона іноді невдоволена… На засинання груди бере, сонній їй не впихнеш – рот закриває, а якщо і впихнеш – не смокче. На просинання лежачи трохи бере – але постійно відпускає – їй чомусь незручно, а сидячи краще бере… Мені приходиться або самій полежати-відпочити, або її сидячи «годувати», аби ж хоч ефективно!
Втомилася… Віра то з`являється, то зникає… Якщо в найближчий час щось не поміняється, то я не знаю, на скільки ще мене вистачить… здаватись не хочеться, але від відсутності повноцінного ГВ не можу в повній мірі насолоджуватись своєю крихіткою! А вона така ж хороша! Виню себе в тому, що спочатку страх взяв гору і я так запустила ситуацію. А ще всі оточуючі, з якими спілкуюся – всі годують або годували – і мені так від своєї неспроможності нудить!   Відчуваю себе недомамою, так не хочеться ставити саме ТАКУ крапку, бо в своєму віці (мені 39) вже не піду за п`ятою дитиною. Вже і здоров`я не те, і сили не ті, а ще ж виростити треба, а не лише родити і вигодувати! Моєму старшому сину вже 20 років – знаю, як непросто ростити… І так хочеться щось з цієї ситуації навчитися! Чоловік каже – розслабся і отримуй задоволення, ти зробила все, що могла. А мені здається, що не все, що не зовсім так як можна було би… не можу розслабитись, хоч і перше напруження, яке мене супроводжувало перші тижні вже значно ослабло… Допоможіть чим можете, може, щось нове підкажете – буду дуже вдячна вам… Вибачайте, що так багато написала, хотіла виговоритися, і нюансів всяких багато, іноді вони важливі…

Отредактировано Ираника (15.06.2018 23:00:05)

2

Re: Допоможіть наладити ГВ, поки ще не пізно...

Доброго времени суток.
Спасибо, что доверяете нам такие важные вопросы. Я постараюсь дать вам максимально полезную информацию.
Конечно же, я не могу не отметить, что мать четверых детей в наше время - это женщина, достойная огромного уважения. Я уверена, что вы прикладываете максимум усилий, чтобы наладить грудное вскармливание.
К счастью в наше время, женщины осознают важность грудного вскармливания. И теперь дети, которых кормят естественным образом, встречаются все чаще и чаще. Но есть ситуации, когда вскармливание дается сложнее. Но это не делает вас неполноценной матерью. Вы связались с консультантом, вы прикладываете усилия для того, чтобы дать своему ребенку самое лучшее, то, что приготовила для него природа, это уже говорит о том, что вы замечательная мама.

Отвечая на ваше письмо, я буду стараться отвечать вам в таком порядке, в котором были заданы вопросы в письме.
Вы обратили внимание на то, что молока, начиная с пятого дня, резко стало меньше. Молочная железа еще задолго до родов начинает свою подготовку к предстоящей лактации. После рождения ребенка также проходят стадии становления лактации. Скорость наступления этих стадий зависит от того, первые это роды или нет. Таким образом, если у вас первый ребенок, то сначала приходит молозиво, потом переходное молоко и только после наступает зрелая лактация. Женщина может ощущать, как прибывает молоко и ощущает приливы. Все эти процессы занимают больше времени. Когда это четвертые роды, то все эти процессы происходят быстрее. Лактация могла дозреть быстрее. Вероятней всего так и произошло, и это вас испугало. То, что такая растерянность могла возникнуть, это допустимо в после родовом периоде. Так как, из-за гормонального фона, женщина очень уязвима в это время.

Расскажите, пожалуйста, каким образом вы определяете, что молока недостаточно? Для нас очень важны показатели веса, прибавки, по которым мы можем судить о достаточном получении ребенком молока, вы не дали этой информации. Вы также написали, что делали тест на мокрые пеленки, уточните, пожалуйста, что представляет собой достаточное количество пописов, на ваш взгляд?
Еще раз хочу акцентировать внимание на том, что если нет чувства переполненной груди - это нормальная ситуация, которая свидетельствует о зрелой лактации.

Как я вижу, вы докармливали ребенка из СНС, но со временем перешли на бутылку. Как было бы здорово, если бы действительно существовала бутылка, из которой можно было бы безопасно кормить малыша, без рисков для прикладывания. Как бы это облегчило жизнь матерям, чьи дети нуждаются в докорме. Но к сожалению, таких бутылок не существует.
Но ситуация с бутылкой могла нарушить правильное прикладывание. Любые посторонние предметы, попадающие в ротовую полость малыша, помимо материнской груди, могут нарушить прикладывание. Использовали ли вы для успокоения малыша, что-то помимо груди?
Так складывается, что во время сосания груди и во время сосания бутылки дети используют разные группы мышц. И если ребенок сосет бутылку, ему будет сложно сосать грудь.
Ваша задача на данный момент выяснить ситуацию с прикладыванием. Я бы порекомендовала Вам прочитать подробней перейдя по ссылке ниже:
http://breastfeeding.org.ua/how/feed/apposition.html
Также хочу обратить ваше внимание на то, что стоило бы проверить уздечку у малыша. Короткая уздечка мешает ребенку полноценно опорожнять грудь и прикладываться к груди для своего комфорта. Чтобы проверить уздечку, можно обратиться к консультанту или к хирургу.

Я хочу предложить вам максимально уединяться с малышом во время кормления. Возраст ребенка близится к трем месяцам. В это время дети начинают интересоваться всем, что их окружает. Уединение позволит малышу приложиться и не отвлекаться от процесса. Старайтесь правильно прикладывать малыша, если вам кажется, что прикладывание нарушено, бережно поправляйте и продолжайте кормление. Если ребенок капризничает у груди, можно попробовать использовать белый шум или расслабляющую мелодию для расслабления малыша. Необходимо создать условия, при которых малыш у груди будет чувствовать себя в покое и безопасности.

Вы написали, что ребенок опустошает грудь, как вам кажется, только наполовину. В такой ситуации вы можете прикладывать малыша несколько раз - чередуя. Когда вы кормите малыша таким образом, это стимулирует большую выработку молока.

Опишите, пожалуйста, ваш режим дня, более подробно о том, как вы кормите малыша, какое количество докорма присутствует на данный момент? Как вы гуляете с ребенком, есть ли у вас совместный сон?

Ваши ответы на вопросы помогут мне более точно понять ситуацию и оказать Вам максимальную помощь и поддержку.

С уважением, Екатерина

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

3

Добрий день! Дякую, що відгукнулися!
На п`ятий день груди стали різко «порожніти», дитина стала неспокійно себе вести, «висіти» на грудях, не спати майже, хоч до того гарно спала і гарно смоктала. Вона народилась з вагою 2770, при виписці була 2550, тому я не хотіла, щоб вона ще більше втрачала, думала 1-2 рази підгодую і все налагодиться, але груди з кожною годиною, можна  сказати, все пустішали на відчуття. Через   4 дні я з молоко відсмоктувачем Medela електричним з трудом націджувала 30 грам. Так, напевне я відразу злякалася занадто, не треба було панікувати, але це спровокувало і справді нестачу молока. Мені важко судити далі стачу-нестачу, так як в хід пішла суміш, а орієнтувалась я на норми «суміші». Спочатку 30-45-60 грам. Що націджувала – давала з SNS пити, інше – суміш. Орієнтувалась на самопочуття дитини. Коли лактацію трохи розігнала, попробувала годувати без SNS, що ніби вийшло, але смоктала вона ліниво, я не доціджувала(напевне, це моя помилка), і знову відчуття наповненості грудей зникло… Зріла лактація? Можливо, але і тоді певний період, і зараз, якщо не зціджувати молоко 4-6 годин з`являється відчуття наповненості в грудях, не розпирання, а просто налитості, чого не було відразу… ось по цьому і орієнтувалась, що молока не хватало, ну і по самопочуттю дитини, і по тому, як вона смокче і КОВТАЄ!, що немаловажно! Ми 10 днів так висіли на грудях, з невеликим докормом з 4-го дня, а молоко все ставала менше. Попісів було мало і вагу вона набрала приблизно 50-60 грам за тиждень… Для мене нормальна кількість попісів це не менше 10-12, правильно?
І це не так важливо зараз. Важливо, як мені зараз вийти з мого положення. Грудь вона бере, але смокче лише коли не дуже голодна і то, не дуже ефективно. Якщо зцідити після її смоктання грудь – буде багато молока, майже як без смоктання. Якщо голодна – істерика, раніше годувала з бутилки, зараз вернулась на sns. Раніше їла 100-110 грам грудного молока і цього їй вистачало на 2,5-3 год. Зараз режим приблизно такий: пропоную грудь – бере – пробує - не виходить  -істерика-годування з снс десь 60 грам – спокій, відрижка, говоримо, агукаємо, грудь знову – і тут вона трохи смокче, але мало опорожняє грудь, навіть не половину, менше. Бо якщо потім зцідити – майже як з незцідженої получається. Да і відчуття полегшення груді немає, видно, тільки саме верхнє молочко висмоктує… Через годину-півтори знову хочемо їсти, хоча груди пропоную кілька раз між годуваннями. Іноді вже зціджену, на жаль. Засинає з груддю, просинається  не завжди – не любить брати грудь в лежачому положенні. Хоч пропоную постійно.
Останні 2 тижні ми майже без суміші, раз на день-два – 60 грам. За тиждень ми набрали 160 грам. Перші два місяці набирали приблизно по 1кг, але там було достатньо суміші, тому ця інформація неактуальна. Так. Зараз молока вистачає. Пустишка у нас була десь з 3-х тижнів, коли я невпевнена стала в можливості повноцінного гв. Вже тиждень без пустушки, відмовились без проблем, головне, щоб мама була поруч. С уздечкою у нас все добре. Сон разом ми практикуємо з народження. Гуляємо в колясці, раз-два в день по 1-1,5год. Слінг вдома теж використовуємо, але не дуже часто, іноді на прогулянці. При годуванні ми з малечею майже постійно   одні, у нас є можливість бути одним і в тишині. Про білий шум тільки взнала недавно, заспокоюю ним, коли дратується біля груді з снс. Прикладання не таке погане, з таким можна смоктати – так сказала консультант, але над цим ще можна попрацювати, треба добитися, щоб не було відмови від груді різкої, це наступний етап.       
У мене два питання. Як вернутись на повноцінне ГВ без снс і зціджувань, і як в процесі не втратити ту кількість молока, що вже є. Так як різко я це не хочу і не зможу зробити, а на поступово треба план і грамотне поводження з груддю.
Дякую і чекаю на поради.

4

Доброго времени суток.
Стараюсь отвечать вам в таком порядке, в котором заданы вопросы.
Первым делом, я хотела бы отметить, что потеря веса при рождении - это норма. Существует понятие «физиологическая потеря веса новорожденного». В норме дети в первые дни жизни могут потерять до 10% веса, но к недельному или 10-дневному возрасту дети его восстанавливают.
Новорожденный первые дни нуждается в очень небольшом количестве молока, точнее в первые дни это молозиво. Объём желудка новорожденного по размеру напоминает вишенку.
Более подробно про молозиво вы можете прочесть перейдя по ссылке:
http://breastfeeding.org.ua/how/feed/colostrum.html
Этим я хотела обратить ваше внимание на то, что сцеженный вами объем молока (в первые разы после выписки) был так же в пределах нормы.
Так же я хотела добавить, что наиболее эффективно опорожнить грудь под силу только ребенку (если есть правильное прикладывание к груди). Таким образом, если молокоотсос за 1 раз высасывает 30 мл, то ребенок вполне мог добыть и больше молока.

В вопросе о том, достаточное ли количество молока получает ребенок, мы обращаем внимание на количество пописов, которых должно быть не меньше 12 в сутки. А также еще на некоторые детали, о которых более подробно вы сможете прочесть перейдя по ссылке:
http://breastfeeding.org.ua/how/feed/kh … index.html

Я обратила внимание на одно предложение, цитирую: « раньше ребенку хватало 100-110 грамм молока на 2,5-3 часа». Очень важно, когда мы кормим ребенка естественным образом, учитывать тот факт, что грудное молоко усваивается в желудке ребенка намного быстрее чем смесь. Таким образом, необходимо кормить ребенка по требованию и не ограничивать время пребывания к груди. Ребенок будет сам сигнализировать о том, когда он голоден. Смеси же для переваривания необходимо время, от этого и появится промежуток в 3 часа.
Дети в первые месяцы очень интенсивно набирают вес. Есть детки, которые набирают по 1 кг в месяц первые 4-5 месяцев жизни. Далее вес уже не растет так стремительно, и ребенок может набирать 350-600 грамм в месяц

На мой взгляд, перед тем как выходить на кормление без снс и отмену сцеживаний, нужно обучиться правильному прикладыванию. Так как пока ребенок не освоит этот навык, мы не сможем действовать дальше.
Я думаю, что на разных этапах, использование пустышки и докорм из бутылки нарушили прикладывание. В случае с использованием снс, малыш может просто захватывает трубку и посасывает молоко, не прелагая особых усилий. И когда вы предлагаете ему грудь без снс, протест это естественная реакция. Ребенок голоден и ждет молоко, которое поступает без особых усилий. Так как молока нет, он пытается захватить грудь, но к сожалению не справляется, чтобы добыть необходимое количество молока. И также не может прикладываться к груди для своего комфорта.

После того, как вы наладите прикладывание, можно будет понемногу убирать снс. Точнее, когда наладиться прикладывание и ребенок начнет опустошать грудь, вы будете слышать глотки, вы поймете этот момент и необходимость снс уйдет.

Еще один вариант постепенного ухода от докорма с помощью СНС будет выглядеть примерно таким образом.
Начинаем с того, что нужно отрегулировать уровень потока через трубочки. Необходимо все ниже опускать бутылку, контейнер. Благодаря тому, что вы постепенно будете опускать уровень контейнера, молоко будет медленней вытекать из трубочек. Затем, следующим этапом, вы ставите трубочки меньшего диаметра. Этот процесс идет параллельно с обучением прикладыванию. Старайтесь быть мягкой и последовательной в своих действиях. Создайте малышу максимально комфортные условия во время кормления, это может быть белый шум, музыка, легкое покачивание во время кормления. Постепенно уменьшайте время кормления с СНС, используя выше описание варианты для успокоения малыша у груди.

Моя рекомендация - это работа с прикладыванием.
Я рекомендую вызвать консультанта, который покажет вам способы, как приложить малыша и в каких позах это можно делать, что бы вы и ребенок ощущали комфорт и удовольствие от процесса. Когда наладится прикладывание, консультант вам подробно объяснит схему ухода от сцеживаний.
Я желаю вам успехов.

Горячая линия по грудному вскармливанию "Молочные реки" МТС (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17
Закажите индивидуальную консультацию по Skype
Закажите товары для кормящих мам у нас в магазине

5

Спасибо вам за подробный ответ! Будем работать и получать удовольствие:) от процесса кормления и прикладывания. О скорых успехах непременно сообщу!!!