Харчишин Г.О., консультант по ГВ

Харчишин Галина Олегівна

Професійна діяльність:

Рік народження: 1980

Освіта: вища

Освіта в області грудного вигодовування:

  • 2016р. успішно пройшла курс «Консультування по грудному вигодовуванню», розроблений Центром підтримки грудного вигодовування «Молочні ріки» на основі сучасних матеріалів ВООЗ/ЮНІСЕФ,
  • Вебінари підвищення кваліфікації по грудному вигодовуванню «Новый уровень»
  • 2017р. Участь у практичному тренінгу для консультантів з ГВ за програмою: «Прикладання до грудей у спільній динаміці діади мати-дитина та практичні прийоми допомоги при лактостазі», організований спільно «Новый уровень» та ГО «Молочні ріки України»

Досвід годування груддю: Під час першої вагітності я була впевнена, що годуватиму свого синочка виключно груддю, і цей процес здавався мені настільки природнім і простим, що крім внутрішнього переконання і незначної інформації про ГВ, отриманої із дитячих журналів і розповідей подруг, в моєму арсеналі нічого не було, про що й досі шкодую. Жодної спеціальної підготовки до старту і реалізації цього «звичайного дива»  я не мала і була переконана, що вона й не потрібна. Але так сталося, що з перших годин в пологовому будинку все почало відбуватися по незапланованому сценарію який, на превеликий жаль, є дуже характерним в наших реаліях. Кесарів розтин, в’яле і дуже короткотривале (практично ніякого) смоктання в пологовому залі, догрудне годування, роздільне перебування, ускладнений прихід молока, який перетворився на нагрубання, болісні і травматичні зціджування – як наслідок повна і жорстка відмова від груді в перші ж дні. З пологового будинку ми з нашим синочком виписувались з повним «бойовим комплектом» – пляшечки, суміш, пустушка, і з твердим переконанням, що моя грудь «неправильна», я не молочна мама, а дитина «особлива» і тому грудь не бере. Якби я знала в той момент, що повернути дитинку на грудь можна навіть в такій ситуації, я б гори звернула, але все завершилося, ще не встигнувши розпочатися – правильною технікою зціджування я не оволоділа, та й в пологовому не поспішали навчити, і дуже скоро і зцідженого молочка також не стало. Залишились лише пляшка, суміш і пустушка…

Однак, весь час до народження моєї другої донечки, я не могла позбавитись думки, що могла і мусила б зробити все інакше, що годувати я, насправді можу, що справа не в груді, от тільки синок не дуже хотів, був «особливим».

Тому ще в період другої вагітності я твердо вирішила, що вдруге все буде інакше, і ще до пологів запросила консультанта «Молочних Рік» Маргариту Лежепекову. Маргарита не просто мені допомогла, а повністю перевернула мої «знання» про причини першого такого невдалого досвіду. ЇЇ пояснення і моя подальша практика цілком підтвердили той факт, що немолочних мам і неправильних грудей не існує, а також не існує дітей, яким принципово не подобається мамина грудь чи мамине молоко. Існують обставини, фактори і дії людей, які фактично змушують дитину змінити свою біологічну програму і перейти на абсолютно неприродній і нефізіологічний спосіб годування і спілкування з мамою. 

В результаті, не дивлячись на складний кесарів розтин, заборону годувати груддю перші три доби (введення мені по життєвих показниках антибіотика, повністю не сумісного з ГВ), травму шиї моєї донечки, гіпертонус, затяжну патологічну жовтуху, в’яле смоктання в пеший час – я щасливо і з неймовірним задоволенням годувала її більше ніж півтора роки. Звісно, не обійшлося без практичної допомоги Маргарити: спершу в пологовому будинку, а потім і вдома, за що я й досі їй дуже вдячна!

Моя мета: За допомогою свого досвіду, знань і навиків допомогти мамам налагодити грудне вигодовування, подолати всі можливі труднощі, допомогти жінці повірити в себе і усвідомити, що всі мами і діти настільки унікальні, що ніякі шкідливі поради і дії насправді не можуть стати перепоною в грудному вигодовуванні, оскільки пара мама-дитина створені саме для цього, надати психологічну підтримку і практичну допомогу мамам в часто дуже непростих ситуаціях. 


Вызвать консультанта на дом - любой удобный вам вариант:

Позвоните: МТС, (095)013-36-13, Киевстар (097)412-11-17,

Напишите: Viber (095)013-36-13

Відгуки ==>

 
Подпишитесь
на новости