5 порад із грудного вигодовування, коли мама застудилася

5 порад із грудного вигодовування, коли мама застудилася

Як і всі люди, жінка, яка годує дитину грудьми, може захворіти — застудитися, підхопити вірус. Важливо розуміти, що годувальниця в такі моменти потребує підтримки сім’ї та медичної допомоги. Існує думка, що жінкам-годувальницям не можна вживати медпрепарати і в разі хвороби треба відмовитися від годування грудьми, але це не так. Нумо розберемося, на що слід звертати увагу в таких ситуаціях.

Чим лікуватися, якщо мама-годувальниця застудилася?

Що робити, якщо мама застудилася, як саме лікуватися мамі, що годує, — це, звичайно, питання, які слід поставити сімейному лікарю. Дуже важливо, не відкладати до нових віників візит до лікаря. Мама — душа і серце сім’ї, саме тому їй треба насамперед дбати про себе та своє здоров’я. Ваш лікар, знаючи, що ви мама-годувальниця, призначить вам такі препарати, які без проблем поєднуються з грудним вигодовуванням і будуть безпечні для вас та вашої дитини.

На жаль, часто в інструкції до ліків у розділі «Вагітність та годування груддю» пишуть про те, що препарат застосовувати не можна. Пояснюється це тим, що виробнику економічно невигідно проводити власні дослідження та проходити процедуру отримання дозволу для застосування препарату під час лактації. Але це не завжди означає, що препарат не сумісний із грудним вигодовуванням!

Якщо ви не знаєте, чи можна поєднувати певні ліки з годуванням грудьми, разом із лікарем ви можете перевірити їх на сайті e-lactancia.org. Введіть активну речовину препарату в полі та отримайте інформацію про її впливи під час годування грудьми! І якщо препарат не сумісний із грудним вигодовуванням — сайт запропонує безпечну альтернативу.

Що робити, якщо підвищилася температура, а ви годуєте грудьми?

Інформація про те, що при високій температурі молоко матері-годувальниці перегорає або зсідається не витримує жодної критики. Молоко не зіпсується та не перегорить. Воно залишається таким же якісним та потрібним для малюка. Важливо: залишайтеся в ліжку, багато пийте, тому що при підвищенні температури вашому організму потрібно більше рідини. Якщо ви нормально переносите температуру — окей. Якщо вам погано, лікарі рекомендують збивати температуру понад 38–38,5° C. За даними ВООЗ мамі-годувальниці допустимо випивати дорослу дозу ібупрофену або парацетамолу для зниження температури.

Чи продовжувати годувати дитину, якщо мама застудилася?

Так! Продовжуйте годування грудьми у звичному ритмі! Тому що в цей період для малюка вкрай важливо залишатися під захистом маминих антитіл, які є в грудному молоці. Саме вони допомагають дитині не занедужати. А якщо малюк і захворіє, то в легкій формі.

Чи потрібно ізолювати маму та дитину одне від одного в період хвороби?

Є думка, що мамі під час хвороби варто менше спілкуватися з малюком, щоб не наражати його на небезпеку заразитися. Проте дитина годується грудьми та стикається з хвороботворними бактеріями. Часто мама сама ще не знає, що захворіла, а дитина вже отримує молоко «із хворобою» та захистом проти неї. Це дуже важливий процес «навчання» імунної системи дитини, й насправді добре, що вона має таку можливість.

Як близькі можуть допомогти мамі зберегти грудне вигодовування?

Все просто: дозвольте жінці залишатися в ліжку, нехай вона більше спить, відпочиває та не турбується ні про що. Візьміть на себе домашні клопоти та догляд за малюком! Приносьте дитину до мами на годування, коли малюк непокоїться. Залишайтеся поруч, якщо малюк засинає під грудьми, а в мами висока температура. Під час хвороби буває, що лактація може трохи знизитися, бо ресурси мами витрачаються передусім на подолання недуги. Це тимчасове явище, не хвилюйтесь! Щойно мама прийде до норми, лактація відновиться на повну силу!

Не переживайте, ви з усім впораєтеся, а турбота, увага, підтримка та любов близьких допоможуть мамі швидше одужати! Всім здоров’я!

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка з грудного вигодовування, перинатальна психологиня