8 речей, які полегшать вам грудне вигодовування

8 речей, які полегшать вам грудне вигодовування

Найважливіше, що треба для годування грудьми, у вас завжди є з собою. І якщо говорити глобально — нічого крім ваших молочних залоз і не потрібно зовсім! Але ми розуміємо вагітних жінок, їхнє прагнення врахувати й підготувати все-все до пологів. Купувати різні речі для себе і малюка, розкладати все на свої місця — це теж підготовка й налаштованість на годування грудьми та материнство. Тому наш список:

Бюстгальтер для годування або топ, що легко знімається (2–3 шт.)

Вибирайте на 1–2 розміри більше за теперішній, бо протягом першого місяця після пологів ваші груди ще збільшаться. І так, якщо ви не любите носити бюстгальтер — мабуть, він вам і не знадобиться.

Прокладки для грудей, щоб молоко, яке підтікає, не бруднило одяг

Можна скористатися одноразовими, а можна придбати набір багаторазових. Важливо, щоб вкладки добре пропускали повітря. І тут також: комусь ці прокладки потрібні, комусь — ні. Дивіться, як у вас буде!
Спеціальний одяг для годування. Ось знову! Цей одяг може бути дуже зручним та виручати вас під час прогулянок, у поліклініці, походах у гості. Тому що в ньому процес годування менш помітний оточенню, і мамі може бути комфортніше. Але скільки людей, стільки й думок! Є жінки, яким спеціальний одяг не підходить. Тому, можливо, варто купити пару блузок і визначитися, треба вам чи не треба більше.

Ваги дитячі

Ось велике питання про їхню необхідність! Ваги можуть знадобитися в перший місяць, щоб відстежувати динаміку набору ваги, а відповідно, чи вистачає вашого молока немовляті. Немовлят зважують не частіше ніж 1 раз на тиждень (або 2, якщо дитина недостатньо набирає вагу). Наша порада — візьміть ваги на прокат!

Накидка для годування, фартух для годування, мілкснуд

Якщо ви сором’язлива мама і не готові годувати малюка на публіці — так, ця річ може вам стати в пригоді. У процесі ви зрозумієте: підходить цей спосіб маскування для вашого малюка чи ні. Адже деякі дітки не погоджуються ховатися 🙂

Подушка для годування

Подушка може зовсім не знадобитися, якщо дитину прикладати за класичними канонами до грудей. Це коли все тіло малюка неначе розпластане на животі мами: підборіддя дитини впирається в груди мами, грудна клітина і таз спираються на маму. Якщо мама трохи відкинеться назад, дитина лежить на ній. І подушка, виходить, не потрібна зовсім. Одначе не завадить узяти таку подушку на пробу в подруг. Є багато жінок, які годували на подушці й відгукуються про неї дуже позитивно. Знову треба перевіряти власноруч!

Молоковідсмоктувач

Потрібен він чи ні, залежить від ваших обставин! Якщо ви будете в декреті максимальну кількість часу проводити з малюком, якщо не збираєтеся регулярно кудись їхати, щоб залишити дитині молоко — то молоковідсмоктувач і не потрібен, власне. Якщо ж ви мама, яка працює або ще з якихось причин маєте залишати малюка — то молоковідсмоктувач буде в поміч.

Слінг

Ну, цей предмет не зовсім аксесуар грудного вигодовування, але може дуже полегшити побут мами-годувальниці. Ви знаєте, що у слінгу можна носити немовлят від народження? Він безпечний для дитини, й завдяки йому, мама може бути більш мобільною та мати вільні руки. Докладніше про нього ми напишемо в окремих публікаціях.

У своєму списку ми, звичайно, згадали не всі аксесуари ГВ, є ще безліч пристосувань. Ми ще повернемось до них у інших статтях.

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка із грудного вигодовування, перинатальна психологиня