Тиждень грудного вигодовування 2024

Тиждень грудного вигодовування 2024

3 серпня, 11:00-19:00, Киів, парк ім. Т. Г. Шевченка,
Слідкуйте за анонсами Свята ГВ в інста та приєднуйтеся до нас!

Влітку, у серпні, у всьому світі щорічно проводиться Тиждень Підтримки Грудного Вигодовування World Breastfeeding Week, і 2024 рік не виключення! Проходить ця акція під егідою WABA (World Alliance for Breastfeeding Action). Це міжнародний союз, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять в право матері на годування дитини грудьми та право дитини годуватися материнським молоком, та присвячують свою роботу захисту та підтримці цих прав. WABA працює в тісній співпраці з ЮНІСЕФ.

Трохи історії World Breastfeeding Week

Початком Всесвітнього Тижня Грудного Вигодовування обрано 1е серпня, оскільки в цей день в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 держави та 10 агентств ЮНІСЕФ.

Всесвітній Тиждень Підтримки Грудного Вигодовування був задуманий як стратегічний метод підтримки природного вигодовування дітей, для оживлення та відновлення втраченої традиції – годувати дітей грудьми.

Як це відбувається у всьому світі

Щорічно обирається тема тижня.

Цього 2024 року вона звучить так:

Заповнюємо прогалини: підтримка грудного вигодовування для всіх

Мета привернути увагу суспільства до важливості підтримки грудного вигодовування особливо зараз, під час війни у всіх сферах буття людини: в родині, медичних закладах, громаді, суспільстві і в державі зокрема. Тому що грудне вигодовування рятує наших дітей!

Різні організації, що підтримують грудне вигодовування проводять в цей тиждень різноманітні події, щоб привернути увагу світу та суспільства до даної проблеми. Читають лекції для вагітних жінок, матерів, що годують, для персоналу пологових будинків та інше. З’являються публікації в засобах масової інформації, репортажі про природне вигодовування на телебаченні. Організовують демонстрації по центральним вулицям міста з плакатами про користь грудного вигодовування, про право малюків отримувати підходяще харчування в перші роки життя. Інші проводять свята для годуючих мам, влаштовують різноманітні конкурси, дарують подарунки малюкам та їх мамам.

Як святкують World Breastfeeding Week Молочні ріки

World Breastfeeding Week
World Breastfeeding Week 2024 Молочні ріки

Ось і наша організація започаткувала Свято грудного вигодовування і вже 14 рік поспіль проводить його в Києві в парку Шевченка. Тому 3 серпня 2024р ми чекатимемо на вас, щоб об’єднатися разом на нашому святі і провести час в колі однодумців і людей, якім не байдужа тема грудного вигодовування. До зустрічі!

Як ми святкували Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування минулого року