Чи варто переходити на штучне вигодовування через війну?

Чи варто переходити на штучне вигодовування через війну?

ГВ і війна… Нині вкрай складна ситуація. Ми всі хвилюємося за немовлят — саме вони найбільше потребують захисту та безпеки в умовах війни. До країни надходить гуманітарна допомога, зокрема й дитяче харчування. І це становить небезпеку для грудних діток! Особливо, коли суміш роздають всім жінкам — і вагітним, і тим, хто годує грудним молоком.

Адже через тривогу та стрес мами беруть суміші про всяк випадок, навіть якщо вони досі не вдавалися до штучного вигодовування. На жаль, існує майже 100-відсоткова ймовірність, що мами-годувальниці почнуть давати малюкам суміш!

Нам добре відомо, навіть за мирних умов мами часто побоюються, що дитині бракує грудного молока. Груди можуть бути м’якими, маля — багато плакати, довго не відпускати груди, дуже часто їх просити, не заспокоюватися й таке інше. Через усе це мами вважають, що молока немає або його замало, у них виникають сумніви про себе як про годувальниць. І саме через такі міркування мами починають підгодовувати діток сумішшю. Що тоді казати про годування грудьми в умовах війни? Тепер у матерів сумнівів і страхів у сотні разів більше…

Але слід чітко розуміти, що початок догодовування дитини сумішшю — це початок кінця грудного вигодовування. Якщо малюк отримує суміш, він починає прикладатися до грудей не так часто, попит на молоко падає, об’єм молока, яке виробляють груди, дедалі зменшується. Врешті, малюк потребує все більше суміші, й поступово обсяг штучного харчування досягає 100 %! Це вигідно виробникам сумішей, але вкрай небезпечно та шкідливо для грудних діток в умовах війни. 

У чому небезпека штучного вигодовування під час війни?

Для штучного харчування необхідно брати лише чисту воду, яку слід кип’ятити, аби приготувати суміш. Пляшка та соска потребують стерилізації. Це обов’язкові вимоги до безпеки харчування дитини. Невиконання будь-якої з цих умов створює ризик для здоров’я маляти.

ГВ і війна
ГВ і війна

А тепер згадайте, що нині жінки багато годин поспіль перебувають в укриттях, де може не бути ані води, ані належних умов для приготування дитячого харчування! Та й сама безкоштовна суміш від доброзичливців може закінчитися, а придбати її у крамниці в умовах війни можна не завжди.

ГВ і війна

Під час війни нам вкрай важливо навчити усіх жінок годувати малюків грудьми. Завдяки грудному вигодовуванню навіть тепер ми зможемо врятувати та виростити здорових дітей!

В Україні дуже багато фахових консультанток із грудного вигодовування. Всі вони сьогодні готові допомагати вам долати будь-які проблеми з годуванням грудьми. 

Нам також необхідно налагодити донорство грудного молока. Молоко мами-донорки — безпечне та дає потужний захист для кожної дитини.

Будь ласка, давайте разом спрямуємо всі наші сили на те, щоб мами годували грудьми! Як ви можете допомогти жінці-годувальниці? Створіть в укритті такий куточок, де мама відчуватиме себе в затишку та безпеці від сторонніх поглядів. Важливо, аби їй було тепло, аби вона могла зручно влаштуватися для годування, могла пити воду або будь-які інші напої (бажано теплі). Якщо поруч є інші немовлята, які потребують грудного молока, — об’єднуйте таких мам. Вони зможуть допомогти одна одній.

Бережіть і підтримуйте жінок-годувальниць — вони плекають майбутнє нашої країни!

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка з грудного вигодовування, перинатальна психологиня