Пам’ятка мамі, яка шукає донорське молоко

Пам’ятка мамі, яка шукає донорське молоко

Відповідальність за спілкування з доноркою, за збір усієї необхідної інформації, а також за здоров’я власної дитини завжди лежить на батьках дитини!

Одним з варіантів годування чи догодовування дитини є годувати дитину донорським молоком.

Ми наполегливо рекомендуємо дотримуватися 4 принципів безпечного обміну донорським грудним молоком.

Будь ласка, пам’ятайте, що зціджування молока потребує серйозних фізичних зусиль, тому поважайте працю мам-донорок.

  • Якщо ви не впевнені, що будете забирати молоко, не домовляйтеся про це «про всяк випадок».
  • Якщо ви домовилися, що прийдете/приїдете по молоко, завжди дотримуйтеся ваших домовленостей.
  • Якщо ваші з молочною мамою погляди щодо зціджування, зберігання та транспортування молока, дієти донорки чи інших важливих питань не збігаються, краще відмовитися від співпраці.
  • Неприпустимо психологічно тиснути на маму-донорку, шантажувати її здоров’ям вашої дитини або тим, що вашу дитину нема чим годувати.
  • За потреби ви можете попросити інформацію щодо здоров’я, дієти та ліків, які вживає молочна мама. Однак ви не маєте права наполягати, аби вона дотримувалася дієти, здала певні аналізи чи припинила лікувальну терапію.
  • Всі питання стосовно здоров’я та стилю життя молочної мами слід з’ясувати до того, як ви домовилися про забирання зцідженого молока. Також пам’ятайте, що донорка має повне право утриматися від відповідей, а ви — вирішити, чи підходить вам саме вона.

Як визначити, чи варто годувати дитину донорським молоком?

Якщо ви не визначилися, наскільки актуально саме для вас годувати малюка донорським молоком, порадьтеся з людиною, думці якої ви довіряєте (чоловік, педіатр, консультантка із грудного вигодовування тощо). Розпочинайте співпрацю з молочною мамою тільки коли ви повністю впевнені, що будете годувати дитину донорським молоком.

Будь-який тип догодовування дитини має певні ризики, тому переконайтеся, що ви ознайомлені з ризиками годування донорським молоком і ваша згода є повністю поінформованою.

Перед тим як пропонувати дитині догодовування, переконайтеся в тому, що воно дійсно потрібно. Будь-яке безпідставне догодовування знижує вашу власну лактацію. За потреби зверніться у групи підтримки матерів, що годують грудьми, або до консультантки із грудного вигодовування.

Автор/ка
Олена Волошина
консультантка з грудного вигодовування