7 м’яких способів скоротити нічні годування

7 м’яких способів скоротити нічні годування

Поки немовля зовсім маленьке й не має альтернативних джерел харчування, так само як і інших дієвих способів заспокоєння крім смоктання материнських грудей, більшість мам усе ж таки поблажливо ставляться до необхідності часто прикладатися до грудей в нічний час.

Але коли малюк підростатиме, звично часті нічні годування можуть викликати у вас накопичення втоми та роздратування. І навіть прагнення передчасно припинити грудне вигодовування.

Звичайно, у таких випадках ситуація вимагає корекції. Адже годування грудьми покликане забезпечувати здоров’я та психологічний комфорт не лише дитини, а й мами. На щастя, існують певні прийоми, що дозволяють скоротити нічні годування м’яко та поступово, орієнтуючись на готовність дитини.

Ось деякі з них:

  • 1. Проводьте більше часу з дитиною. Годування після року все більше набувають емоційного забарвлення. Йдеться швидше про потребу дитини в контакті з мамою, ніж про потребу в грудному молоці як їжі. А прикладання до грудей — це найбільш простий і звичний для дитини спосіб отримати цей контакт. Якщо малюк недоотримує спілкування з мамою вдень (наприклад, у разі виходу мами на роботу), він може компенсувати цей недолік через часті нічні прикладання. Тому намагайтеся приділяти дитині достатньо уваги та надавати більше тілесного контакту протягом дня.
  • 2. Частіше годуйте дитину вдень. Занадто раннє скасування денних годувань може або відбуватися з ініціативи мами, або ж маля. Коли воно почало ходити, може саме забувати про прикладання в денний час. Перед ним відкрилося стільки нових можливостей для вивчення світу! Так чи інакше, якщо ви помітили, що це призводить до почастішання нічних прикладань. Можливо, варто змістити акцент на колишню можливість денних годувань.
Нічні годування
Photo by Oksana Shufrych
  • 3. Збільште відстань між собою та дитиною вночі. Для цього можна укладати малюка з боку тата або спробувати перекласти його в дитяче ліжечко, присунуте до батьківського спального місця. Так ви не стимулюватимете дитину до частих прикладань своєю безпосередньою близькістю.
  • 4. Одягайте незручний для годування одяг. За час очікування, поки ви навмисно довго розстібатимете ґудзики або задиратимете нічну сорочку, дитина може передумати та знову заснути. До того ж непризначена для годування піжама, що спадає на обличчя дитині, зробить для неї годування менш комфортним і підштовхне швидше відпустити груди.
  • 5. Скорочуйте час годування. Якщо йдеться про опорні годування, які в багатьох дітей припадають на 24:00, 4:00, 6:00 та 8:00, ви можете почати забирати груди після періоду активного смоктання, коли дитина продовжує «висіти» на грудях, не добуваючи з них молоко. У разі проміжних годувань ви можете прагнути до того, щоб перетворити їх на символічні прикладання: чим коротше годування — тим простіше від нього відмовитися.

Вчіть дитину інших способів засинання:

  • 6. Всі діти різні, й рівень опору новим правилам залежатиме від темпераменту дитини, а також від її віку. Якщо кількість нічних годувань протягом дорослішання дитини не зменшується само собою, навмисне їх скорочення найчастіше проходить гладше після 1,5–2 років. Альтернативою годуванню може стати погладжування спинки, шипіння на вушко, співання колискової, казка, заколисування на руках або в слінгу. Ви можете спробувативипробувати різні варіанти та вибрати ті, які працюватимуть найкраще саме у вашому випадку.
  • 7. Метод «програмування». Цей метод запропонували американський педіатр Вільям Сірс та його дружина Марта. Суть полягає в тому, щоб пояснити дитині, що ніч призначена для сну. У віці близько півтора року більшість дітей уже здатні розуміти прості речення. Тому щодня після годування на нічний сон (або після останнього нічного годування, коли ви розраховуєте, що дитина здатна проспати проміжок часу до ранку без грудей) промовляйте дитині ті самі фрази про те, що вночі всі сплять: мама, тато, саме маля, його улюблені іграшки, а також циця. Цей метод може вимагати кількох тижнів повторення, але за наявності спокою та впевненості з вашого боку дитина поступово засвоїть, що якщо «циця вночі спить», то годувати її в разі нічного пробудження не буде кому.

Як зрозуміти, що ви рухаєтесь м’яко?

Ці способи скорочення нічних годувань не травмують дитину, адже дозволяють рухатися в будь-якому зручному для вас темпі з урахуванням реакції малюка на зміни звичного ладу. Варто враховувати, що маркером того, наскільки безболісно проходять для дитини ті чи інші нововведення, є її поведінка вдень. 

Тому якщо ви помічаєте, що маля стало плаксивішим, постійно проситься на руки, не хоче відпускати вас від себе або інші подібні ознаки, завжди варто пригальмувати чи зробити крок назад. У таких випадках ваш пріоритет — повернути дитині відчуття безпеки та зберегти її довіру до цього світу.

Інші наші статті про дитячий сон ви можете переглянути тут

Автор/ка
Тетяна Сологуб
спеціалістка зі сну, консультантка з грудного вигодовування