Як безпечно познайомити собаку з немовлям?
У вашій сім’ї є собака і ви чекаєте на появу малюка? Тоді ця стаття для вас.
Безумовно, песика варто готувати до такої глобальної зміни у родинному житті заздалегідь. Як відомо, собаки — істоти, які звикають до певного способу життя та не дуже люблять зміни.
Якщо в сім’ї живе собака і скоро з’явиться малюк – до такої події варто підготувати всіх.
Увага на звички улюбленця
Що передбачуваніше їхнє життя, то впевненіше почуваються тварини. Зараз — до появи малюка — у вас вже є усталені ритуали і саме вони забезпечують спокійний стан собаки. Для неї звично те, скільки разів на день вона гуляє, коли виходить, з ким саме з членів родини, як і коли їсть, як грає вдома, де спить і т.д. Все це становить її спокійне життя, бажано максимально зберегти цей лад після народження дитини.
Наприклад, песик спить у вашій кімнаті, а можливо, у вашому ліжку. Тоді, якщо ви вирішите змінити місце його відпочинку, коли принесете немовля, песикові буде дуже непросто змиритися з цим за один день. Взагалі поява нової людини в домі собакою сприймається непросто — все змінюється: звуки, запахи, поведінка людей. Це може сильно її турбувати. Тому варто зайнятися переміщенням песика спати в інше місце ще під час вагітності, щоб ваш чотирилапий член сім’ї встиг звикнути та пристосуватися до нового місця для сну.
Заохочуємо!
Робіть це м’яко та поступово, заохочуйте собаку частуваннями, хваліть за успіх. Продумайте, хто після народження малюка вигулюватиме вашого улюбленця. Якщо раніше це був лише ваш обов’язок, варто вже тепер почати делегувати таке завдання. Розкажіть своєму помічникові, як ви зазвичай гуляєте, якими стежками ходите, з якими собачками дружите, а з ким краще не перетинатися.
Наразі ви можете гуляти разом із вашим помічником, щоб передати максимум знань про собаку та її звички. Як песик проводить час поза прогулянками вдома, що ви робите, як граєте, чи є якісь обов’язкові ритуали? Важливо, щоб усе це залишилося без змін.
Собака і малюк – перша взаємодія
Коли ви вже будете вдома з малюком, дозвольте собаці познайомитися з ним: обнюхати або навіть лизнути малюка, не хвилюйтеся! Мікрофлора собаки не живе на тілі людини, адже температура тіла собак та людей відрізняється і собачим мікробам дуже некомфортно жити на нас. Вилизування ж необхідне собаці, так вона запам’ятовує запах людини і вирізняє «своїх», а ще вилизування заспокоює песика. Будьте готові, що собака обнюхуватиме і вилизуватиме малюка не один раз 😋
Собака може залишатися поряд з вами, і коли малюк смокче груди, дозвольте їй це. Її можна посадити, казати заохочувальні слова, пригощати ласощами. Так ви сформуєте у собаки позитивне підкріплення, й дитина у неї асоціюватиметься з позитивними емоціями.
Речі, що стануть у пригоді
Що ще може заспокоїти та розслабити собаку, якщо ви бачите, що вона сильно збуджується, скиглить, підвиває або гавкає? Нюхальні практики (нюхальний волохатий килимок зі смаколиками, які треба знайти), можливість щось гризти та рвати, вилизувати. Можна використовувати конг (іграшка, з якої треба добути частування) або будь-які пластикові баночки, змастивши стінки паштетом, плавленим сиром. Підійде навіть баночка з-під сметани, що закінчилася, або з-під несолодкого йогурту.
Рвати можна давати будь-які картонні коробки (наприклад, паперові лотки для яєць), сховавши всередину ласощі. Гризти пропонуйте кістки або іграшки-погризки.
Чого треба уникати? Тут усе просто: не слід кричати, лаяти, бити, проганяти собаку, замикати в інших кімнатах. Все це додасть тривоги тварині, а значить, ускладнить життя всім. І врешті, не залишайте песика сам на сам із немовлям.
Хай цей момент знайомства вашого собаки з новонародженим стане початком нової дружби!