Перша прогулянка малюка. Як організувати?
Насамперед згадаємо, що у традиціях багатьох культур заведено протягом перших 40 днів не виносити новонароджених на прогулянку поза домом, а в консервативніших суспільствах їх намагалися навіть нікому не показувати. З чим пов’язані такі особливості догляду за немовлям? Пояснюємо.
Перша прогулянка малюка. Стільки питань! Як організувати, як бути з грудним вигодовуванням, слінг чи візок, а якщо дитина плаче?
Новонароджений і прогулянки
Новонароджений у перший місяць прикладається до материнських грудей досить часто. Це можуть бути годування раз у 1–2 години. Й виходить, що непросто в такому ритмі годувань зібратися на прогулянку, особливо в холодну пору року. Звичайно, літній теплий час дає набагато більше можливостей для прогулянок – триваліших та комфортніших. Адже можна годувати на вулиці, облаштувавши зручне місце, можна використовувати для носіння дитини слінг та годувати в ньому.
Але орієнтуватися слід виключно на своє бажання і зручність. Якщо занадто спекотно, ви не встигли вийти до того, як температура повітря на вулиці піднялася, немає захищеного від сонячних променів місця або навпаки занадто холодно і похмуро та немає настрою виходити на вулицю, щоб гуляти й годувати, — допустимо залишатися вдома, немає жодних суворих правил чи зобов’язань у цьому питанні. І можна спокійно дочекатися періоду, поки ваш малюк зміцніє, звикне до нових умов проживання, а інтервали між годуваннями стануть передбачуваними або довшими.
Самопочуття мами і перша прогулянка малюка
Ну і звісно, важливе самопочуття мами! Якщо ви ще не оговталися після пологів фізично, емоційно або просто не маєте настрою гуляти — робити це не обов’язково! Можна, безумовно, відправити на прогулянку когось із помічників. Але важливо, щоб це були невеликі за часом прогулянки (пам’ятаємо про важливість частих годувань грудьми).
А якщо малюк весь час плаче?
І ще. Якщо ваше немовля весь час плаче на вулиці — значить, не настав час для нього гуляти. Йому треба ще залишатися вдома, поряд із мамою та можливістю прикластися до грудей — дайте дитині час підрости та зміцнити.
Отже, перша прогулянка малюка:
- Не обов’язково одразу після повернення з пологового будинку починати прогулянки! Загалом абсолютно нормально й можна починати виходити з малюком на вулицю тоді, коли ви дозрієте до цього. Це може бути і через два тижні після народження, і через чотири. Важливо, щоб вам було комфортно.
- Для багатьох малюків раннього віку збори на вулицю — найнеприємніша справа. Якщо це ваш випадок, намагайтеся уникати довгих зборів, організовуйте «прогулянку» на балконі, при відкритих вікнах. Це добрий та цілком допустимий вихід із ситуації.
- Якщо ви використовуєте візок, надайте перевагу такій моделі, де ви можете бачити вашу дитину, а вона може бачити вас (або дорослого, який із нею гуляє). Але може статися, що під час прогулянки малюк буде краще почуватись у вас на руках (чи у слінгу), тому що саме так він відчуває близькість мами.
А як взимку?
- Якщо термометр показує нижче -10° С, але погода сприятлива для прогулянки (сонячно, безвітряно), виходити не заборонено. Та подбайте про себе: одягайтесь тепло, можна взяти термос із чаєм, обов’язково вдягайте рукавиці.
Завжди орієнтуйтеся на себе — чи хочете ви йти на прогулянку? Адже це не примус, все слід робити із задоволенням! Буває сумно бачити молоду маму, яка і в дощ, і в сніг, як за розкладом, виходить на вулицю заради малюка. Найкращі прогулянки для дитини — це ті, на яких вона може пізнавати світ. Тому, поки вона не підросла, поки спить у візку чи люльці, ви можете влаштувати прогулянку просто на балконі. А ось коли дитина вже зможе оглядати світ — тоді гуляйте на свою й малюкову втіху!
Потрібна консультація з організації догляду за новонародженим? Допоможемо!