Як зважувати дитину?

Як зважувати дитину?

Всі колись зважували свою малу дитину, з різною метою, практично в кожної мами є такий досвід чи навіть БАГАТО такого досвіду. І ось зважуєте ви дитину 5 разів, і кожного разу отримуєте різні цифри. То яка правильна? Знайомо? Тоді вам сюди

За роки практики я бачила дуже багато різноманітних ситуацій, пов’язаних з необхідністю зважування дитини та використанням вагів. А також з висновками, які лікарі та батьки робили, виходячи з результатів зважування, та наслідками рішень, прийнятих з урахуванням тих даних. Тому, завдяки цьому досвіду, я практично не вірю цифрам на вагах – жодним. Занадто висока «ціна» для грудного вигодовування помилок та похибок і вагів, і зважування як такого. Набагато більше я довіряю своїм висновкам, які базуються на стані дитини, але не завжди це можливо, і тоді, іноді, об’єктивні дані все ж потрібні нам, тому я напрацювала для себе деякі правила зважування, щоб ці цифри хоча б якоюсь мірою можна було сприймати як достовірні.

Ось яку інструкцію я даю мамам у випадках, коли нам потрібні цифри:

Ви купуєте у ваги НОВУ батарейку

Якщо батарейка хоч трохи не свіжа, показання вагів можуть бути вже не достовірними.

Ви ставите ваги в таке місце, де:

  • повністю горизонтальна тверда поверхня (перевірити інструментом «рівень»). Це важливо, тому що будь-який кут впливає на результати зважування;
  • ніхто не буде ці ваги чіпати, рухати, пересувати з місця на місце – тобто це місце повинно бути стаціонарне.

Ставимо на «0»

Ви ставите на ваги пелюшку і калібруєте, щоб це був 0.

Зважування дитини

Зважуєте повністю роздягнену дитину і записуєте час та все, що навколо відбувалося – чи до/після зважування покакав/попісяв, чи гарно поїв перед/після – ці умови дуже важливі для аналізу результату зважування та наступних зважувань.

Зважування дитини
Photo by Oksana Shufrych

Наступні зважування

  • Наступного разу зважуєте через три дні (не щодня, не до/після годування!!!), а потім, коли ми вже зрозуміємо динаміку, то зважувати будемо тільки раз на тиждень. Якщо дитина старша одного місяця й ситуація не критична, проміжок між зважуваннями може бути одразу тиждень.
  • Наступного разу зважуємо приблизно в той же час доби та в максимально схожих обставинах (обставини важать більше, ніж час), як ви записали при попередньому зважуванні.

Між зважуваннями

Між зважуваннями ніхто ваги не рухає, нічого на них не зважує, взагалі їх не торкається, навіть ту пелюшку ніхто не знімає.

Важливо!

  • Зважувати треба тільки СПОКІЙНУ дитину, якщо дуже рухається, смикає руками/ногами – то показання можуть бути недостовірними. Обов’язково зауважувати та повторювати при наступних зважуваннях, з якої сторони розташована голова дитини.
  • Цифри, які ми побачимо на вагах, ми сприймаємо тільки як точку відліку – абсолютні цифри нас цікавити не будуть, нас буде цікавити динаміка, тобто темпи набору ваги, сприйняття яких буде дуже залежати від ситуації, що склалася, віку дитини та інших обставин, які розглядаються індивідуально.

І наостанок

Звичайно я раджу не оцінювати самостійно результати зважування – це може додати зайвої тривоги у життя молодих батьків (і без того досить непередбачуване та бентежне), а звернутися для інтерпретації до консультантки з грудного годування або грамотного педіатра, який підтримує грудне годування.

Автор/ка
Оксана Лесько (Бабіля)
консультантка з грудного годування