Як годувати грудьми надворі?

Як годувати грудьми надворі?

Годування грудьми у громадських місцях завжди викликає дуже багато суперечок. Одні кричать, що це інтимний процес і потрібно годувати тільки в затишних місцях, інші дуже хвилюються через те, що жіночі груди можуть побачити сторонні, а це неабияка катастрофа! Нам хотілося би сказати кілька слів на захист — авжеж — мам-годувальниць.

Годування грудьми надворі – тема дискусійна, і ми б хотіли допомогти мамам визначитися з пріоритетами.

Жінка, що годує поза домом, робить це не з примхи чи бажання покрасуватися, а через потребу, тому що:

  1. Кожне прикладання грудей — це стимуляція лактації. Неважливо, де наразі перебуває жінка, яка годує грудьми, — вдома чи поза ним. Завдяки частим годуванням материнський організм виробляє необхідну для малюка кількість молока. Великі перерви між годуваннями (коли мама гуляє з дитиною або в гостях) можуть вплинути на вироблення молока негативно.
  2. До того ж регулярні годування — це профілактика лактостазу, застою молока. Великі перерви у годуванні під час прогулянок можуть призвести до виникнення болючих ущільнень та підвищення температури. Буває, що після тривалої прогулянки молочні залози так сильно розпирають від молока, що дитина не може все висмоктати, й починається застій. Годування на вулиці або деінде, якщо мама не вдома, є профілактикою застою молока.
  3. Якщо малюкові 1–6 місяців, то єдиний спосіб заспокоїтися, попити чи поїсти для нього — це прикластися до грудей. І малюкові справді все одно, де він у цей момент перебуває — вдома, надворі, в поліклініці або супермаркеті. Тому тут взагалі нема про що розмірковувати: пріоритетом є дитина — отже, заспокоюємо і годуємо.
    Жінка має право на годування у громадських місцях, і це не заважає людям навколо. Зрештою, якщо комусь не подобається — ця людина завжди може відвернутись або відійти убік. Ніхто не змушує дивитися на годування.

Мамо, ви соромитеся годувати поза домом?

Нумо розберемося, що вас бентежить. Коли ви прикладаєте малюка до грудей, ви дбаєте про нього — про його здоров’я, його спокій. Отже, ви відповідальна, розумна та уважна. Хіба чуйне ставлення до дитини заслуговує осуду? А ще ви успішна мама, ви змогли налагодити годування грудьми, і вам є чим пишатися. І ще один цінний фактор: ви — приклад для інших.

  • Скажімо, для жінки, яка ніяковіє при публічному годуванні. Побачивши вас, їй легше буде зважитися нагодувати малюка на прогулянці, а ви знайдете подругу, що поділяє ваші погляди.
  • Для мами, яка думає брати на вулицю пустушку або пляшку з водою, щоб заспокоювати дитину. Вона побачить вас і вирішить не брати все це!
  • Для дівчаток та дівчат — майбутніх матерів. Образ побаченої в парку жінки-годувальниці лишиться в їхній свідомості та вирине з пам’яті в потрібний момент материнства. Якщо жінки годують у парку — значить, цей процес не складний. Це буде цеглинкою у їхньому розумінні значущості грудного вигодовування.
  • І знаєте, ваше публічне годування грудьми — пряма реклама грудного вигодовування! Це дуже важливо нині для наших людей та країни. Що більше жінок годуватиме грудьми публічно — то звичнішим це стане для нашого суспільства. І годування грудьми стане національною ідеєю українського народу.

Непомітне годування

Якщо перераховані вище аргументи — не для вас, тоді ви можете використовувати для годування надворі спеціальний одяг. На ринку України достатньо фірм, які займаються виробництвом такого, є з чого вибрати. Одяг цей зручний тим, що під час годування грудь мінімально оголена. Тільки та її частина, яку треба вкласти в рот дитині. Після моменту прикладання до грудей люди, які проходять повз, навіть не запідозрять, що ви в цю мить годуєте. Збоку видається, ніби мама просто тримає маля на руках.
Інший варіант: використовуйте накидку для годування, мілкснуд, ну або шаль, хустку чи парео. Накидаєте це на плече — і воно красиво звисає та закриває малюка, який смокче груди.
Ще можна годувати дитину на вулиці у слінгу, а «хвостом» слінга прикривати малюка.


Підсумуємо: важливо розуміти, що тільки сама мама-годувальниця вирішує, як, коли і де годувати свою дитину. Годування грудьми надворі – це ваше рішення! Будь-яке ваше рішення має право на реалізацію на вашому шляху грудного вигодовування. Нехай усе буде легко!

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка з грудного вигодовування, перинатальна психологиня