Одяг для годування — розкіш чи необхідність?

Одяг для годування — розкіш чи необхідність?

З появою малюка в житті матері змінюється абсолютно все, зокрема і гардероб. Чи потрібен сучасній мамі одяг для годування? А якщо й потрібен, то в яких випадках? Нумо розбиратися разом!

Спершу трохи історії. Виявляється, одяг для годування — не такий вже й новомодний винахід. Насправді це данина багатовіковій традиції, про яку, на жаль, з активним застосуванням таких мамозамінників, як суміш і пляшка, зовсім забули. Дарма, бо ж на ділі такий одяг не лише дуже зручний, а й дуже гарний. Це чудово демонструє знаменита робота Леонардо да Вінчі 1490 року «Мадонна Літта». Певно, ви досі не звертали уваги, що Мадонна тут у сукні для годування?

Найцікавіше, що ці традиції не чужі й українському народові. На картині Василя Касіяна «Карпатська мати» жінка годує грудьми в сукні зі спеціальним пристосуванням для цього.

Але перейдемо від історії до сьогодення.

З чого починається гардероб кожної молодої мами-годувальниці? З бюстгальтера. Головна особливість бюстгальтера для годування в тому, що він добре підтримує груди, але не заважає кровообігу. У його пошитті використовують не металеві «кісточки», а спеціальні пристосування, з якими можна зручно годувати грудьми, не знімаючи сам бюстгальтер, завдяки відстібанню чашок.

На що слід звернути увагу майбутнім мамам, які ще не придбали таку потрібну та корисну, а головне зручну річ?

  • Перше — це застібки на бретелях, які, розстібаючись, оголюють груди. Не соромтеся під час покупки їх відкрити-закрити, перевірити роботу механізму. Подивіться, чи легко це вдається. Тому що для годування вам доведеться дуже вправно і швидко оголювати свої груди, особливо якщо малюк плаче.
  • У період годування грудьми мамі знадобляться щонайменше два (а краще більше) бюстгальтери, бо дуже ймовірно, що спочатку вони часто бруднитимуться плямами від молока.
  • Ви маєте пам’ятати, що бюстгальтер для годування відрізняється формою від звичайного. Його мета — зручність, а не гарне декольте. І можуть виникнути проблеми з тим, що не до будь-якого одягу цей бюстгальтер пасує, тому дуже бажано продумати свій гардероб молодої мами повністю та заздалегідь.
Image by senivpetro on Freepik

Звісно, ідеально поєднується з бюстгальтером для годування різноманітний одяг для годування. Це можуть бути топи, футболки, кофти, блузки та (що особливо тішить) навіть сукні. Вони можуть бути будь-якого фасону та стилю, й на вигляд навряд чи хтось відрізнить їх від звичайних речей. Головний їх секрет у тому, що там у той чи інший спосіб заховані прорізи для грудей, і відсуваючи верхній шар тканини, ти можеш прикласти малюка.

Кому буде зручний одяг для годування?

  • Мамам, які планують використовувати слінг, чи ергорюкзак. З одягом для годування набагато зручніше годувати малюка, не виймаючи його з цих пристосувань.
  • Для тих мам, які люблять подорожувати, ходити в гості, мають старших дітей і хочуть брати активну участь у їхньому дитсадковому чи шкільному житті — загалом, бувати не лише вдома.
  • Мамам, які працюють в офісі, такий одяг допоможе поєднати роботу та годування.
  • І, нарешті, для тих, хто всім серцем бажає налагодити своє грудне вигодовування, але постає перед труднощами. Як і будь-який одяг, одяг для годування діє на жінку позитивно, вона почувається впевненіше, вона почувається красивою і, що головне, може прикласти свою дитину до грудей у ​​будь-який момент і в будь-якому місці.

Де і коли найчастіше використовують одяг для годування і з якими нюансами у використанні можуть зіткнутися молоді мами?

  • Особливість, яку ми повинні обов’язково враховувати з одягом для годування: потрібно витратити певну кількість часу та зусиль, щоб оголити груди. Тому, можливо, вдома для когось буде зручніше використовувати «лайтверсію». Це може бути футболка, кофта, топ із глибоким декольте, де можна просто опустити тканину вниз, швидко дістати свої груди й дати їх дуже нетерплячій та зголоднілій дитині.
  • Одяг для годування стає особливо актуальним у холодну пору року. Він забезпечує міцне здоров’я як мамі, так і малюкові. Адже мама в ньому оголюється мінімально, а малюк отримує молочко на вимогу, не зважаючи на погодні умови.
  • Якщо ми купуємо одяг для годування, тільки щоб годувати непомітно для оточення, слід зазначити, що він не повністю виконує цю функцію. Так, це набагато зручніше, але груди в якісь моменти процесу все-таки можуть виглядати.

Але найголовніше в одязі для годування, на мій погляд, — це те, що в ньому ти почуваєшся дуже стильно й комфортно. Отримуєш величезну насолоду, що ти мама, що годуєш, що твій зовнішній вигляд відповідає твоєму внутрішньому станові. Стиль твого життя відображається на стилі твого одягу, який дає тобі більше можливостей, свободи та радості материнства. Звичайно, можна обійтися без цього всього, але з цим значно простіше. Цей одяг допомагає відчувати себе не замкненою в просторі сім’ї та побуту істотою, що обслуговує немовля, натомість він дає змогу проявити свою індивідуальність, жіночність, бути вільною, активною та прекрасною жінкою-мамою.

Автор/ка
Любов Плахотник
психологиня, консультантка з грудного вигодовування