Вільне сповивання: покрокова інструкція

Вільне сповивання: покрокова інструкція

Без сумніву, немає нічого кращого для дитини, ніж теплі та м’які обійми мами. Але існує також досить давня допоміжна практика, яка може полегшити дитині період адаптації до життя поза материнським лоном. Це практика вільного сповивання.

Сучасні мами нерідко вибирають не сповивати свого малюка зовсім. Або використовувати не пелюшку, а мішок-кокон, в який кладуть дитину — або до шиї, або тільки під руки. Такі вироби можуть «рости» разом із дитиною, поки вона потребує сповивання. Але ми хочемо запропонувати ще один варіант – вільне сповивання.

Це обґрунтований вибір, адже кожна мама краще за всіх знає свого малюка, його поведінку, його темперамент і активність. У будь-якому разі рішення «сповивати чи ні» батьки ухвалюють самостійно.

Часто вільне сповивання — вдале рішення у випадку, якщо малюк уві сні підносить руки й будить сам себе (адже всі рухи рук і ніг у нього рефлекторні) або, наприклад, йому легше засинати, відчуваючи навколо себе м’який обмежувальний простір. Ще сповивання допомагає, коли малюка укладає спати не мама, а інший дорослий, який дбає про нього.

Хочеться зазначити, що інших питань сповивання не вирішує: не позбавляє кольок, не допомагає розвитку суглобів і не вирівнює ноги.

Передчасно народженим діткам також сповивання не рекомендоване, тому що в цих малят воно може тимчасово порушувати терморегуляцію, дихання та серцебиття. А тактильні відчуття від мами їм потрібні на максимум.

У будь-якому разі головне при рішенні сповивати — це орієнтуватися на поведінку дитини, на її реакцію та дії, її зручність і комфорт.

Про вільне сповивання і йтиметься далі, з покроковими ілюстраціями, яке показано, як найбільш комфортний і м’який спосіб для дитини. Чимось воно нагадує перебування в матці: простір обмежувальний, але м’який, із можливістю рухати руками та ногами за бажання.

Пелюшку краще вибрати простору, з натуральної тканини, щоб малюкові було комфортно, щоб він міг заспокоїтися, трохи рухати руками на рівні живота, розпрямити або підтиснути ноги. Розмір пелюшки може бути 90х100, 95х110, 100х100.

Щоб влаштувати вільне сповивання:

Крок 1. Кладіть малюка на пелюшку так, щоб із лівого боку край полотна був меншим (якщо вам зручно починати сповивати з правого боку, тоді саме він повинен бути коротшим), а верхня межа вух дитини збіглася з верхнім краєм пелюшки.

Крок 2. Притримуючи праву руку немовляти на його животі, починаєте сповивати лівий (короткий) край полотна.

Крок 3. Коли пелюшка закриє живіт малюка, продовжуйте притримувати його руку поверх полотна. Вам треба добре натягнути верхній край пелюшки і заправити лівий край під дупцю немовляти.

Крок 4. Переконайтеся, що сповита рука може рухатися під тканиною.

Крок 5. Тепер правий край полотна. Притримуючи ліву руку малюка на його животі, візьміть верхній правий край полотна, щоб краще натягнути його.

Крок 6. Проведіть полотно до стегна дитини та заправте за дупцю.

Крок 7. Розправте нижню частину пелюшки: лівий та правий краї трохи розтягуються один від одного.

Крок 8. Нижній край полотна підтягніть догори та зафіксуйте над руками (якщо пелюшка великого розміру).

Крок 9. Або зафіксуйте нижній край під руками, якщо малюк уже підріс. Якщо у вас вистачає нижнього краю для фіксації лише на рівні ніг — дитина виросла з пелюшки! Візьміть більшу 🙂

Крок 10. Заправляєте за спину спочатку правий край. Не забувайте тканину добре розправляти, щоб складки не заважали та не тиснули малюкові.

Крок 11. Далі лівий край пелюшки пропускаєте за спину, і він виводиться на живіт.

Крок 12. Його «хвостик» треба підвернути за край, який фіксує.

Крок 13. Після цього розправляєте пелюшку в ділянці ніг, щоб дитина мала простір ними рухати, якщо є охота.

Ви можете переглянути інші статті про сон малюка

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка з грудного вигодовування, перинатальна психологиня