8 речей, які полегшать вам грудне вигодовування

8 речей, які полегшать вам грудне вигодовування

Найважливіше, що треба для годування грудьми, у вас завжди є з собою. І якщо говорити глобально — нічого крім ваших молочних залоз і не потрібно зовсім! Але ми розуміємо вагітних жінок, їхнє прагнення врахувати й підготувати все-все до пологів. Купувати різні речі для себе і малюка, розкладати все на свої місця — це теж підготовка й налаштованість на годування грудьми та материнство. Тому наш список:

Разом з вами ми розглянемо різні речі, що використовуються для грудного вигодовування та спробуємо визначити, наскільки вони необхідні.

Бюстгальтер для годування або топ, що легко знімається (2–3 шт.)

Вибирайте на 1–2 розміри більше за теперішній, бо протягом першого місяця після пологів ваші груди ще збільшаться. І так, якщо ви не любите носити бюстгальтер — мабуть, він вам і не знадобиться.

Прокладки для грудей, щоб молоко, яке підтікає, не бруднило одяг

Можна скористатися одноразовими, а можна придбати набір багаторазових. Важливо, щоб вкладки добре пропускали повітря. І тут також: комусь ці прокладки потрібні, комусь — ні. Дивіться, як у вас буде!
Спеціальний одяг для годування. Ось знову! Цей одяг може бути дуже зручним та виручати вас під час прогулянок, у поліклініці, походах у гості. Тому що в ньому процес годування менш помітний оточенню, і мамі може бути комфортніше. Але скільки людей, стільки й думок! Є жінки, яким спеціальний одяг не підходить. Тому, можливо, варто купити пару блузок і визначитися, треба вам чи не треба більше.

Ваги дитячі

Ось велике питання про їхню необхідність! Ваги можуть знадобитися в перший місяць, щоб відстежувати динаміку набору ваги, а відповідно, чи вистачає вашого молока немовляті. Немовлят зважують не частіше ніж 1 раз на тиждень (або 2, якщо дитина недостатньо набирає вагу). Наша порада — візьміть ваги на прокат!

Накидка для годування, фартух для годування, мілкснуд

Якщо ви сором’язлива мама і не готові годувати малюка на публіці — так, ця річ може вам стати в пригоді. У процесі ви зрозумієте: підходить цей спосіб маскування для вашого малюка чи ні. Адже деякі дітки не погоджуються ховатися 🙂

Подушка для годування

Подушка може зовсім не знадобитися, якщо дитину прикладати за класичними канонами до грудей. Це коли все тіло малюка неначе розпластане на животі мами: підборіддя дитини впирається в груди мами, грудна клітина і таз спираються на маму. Якщо мама трохи відкинеться назад, дитина лежить на ній. І подушка, виходить, не потрібна зовсім. Одначе не завадить узяти таку подушку на пробу в подруг. Є багато жінок, які годували на подушці й відгукуються про неї дуже позитивно. Знову треба перевіряти власноруч!

Молоковідсмоктувач

Потрібен він чи ні, залежить від ваших обставин! Якщо ви будете в декреті максимальну кількість часу проводити з малюком, якщо не збираєтеся регулярно кудись їхати, щоб залишити дитині молоко — то молоковідсмоктувач і не потрібен, власне. Якщо ж ви мама, яка працює або ще з якихось причин маєте залишати малюка — то молоковідсмоктувач буде в поміч.

Слінг

Ну, цей предмет не зовсім аксесуар грудного вигодовування, але може дуже полегшити побут мами-годувальниці. Ви знаєте, що у слінгу можна носити немовлят від народження? Він безпечний для дитини, й завдяки йому, мама може бути більш мобільною та мати вільні руки. Докладніше про нього ми напишемо в окремих публікаціях.

У своєму списку ми, звичайно, згадали не всі аксесуари для грудного вигодовування, є ще безліч пристосувань. Ми ще повернемось до них у інших статтях.

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка з грудного вигодовування, перинатальна психологиня