Коли звертатися до консультанта з грудного вигодовування?

Коли звертатися до консультанта з грудного вигодовування?

Хочу навести ситуацію з певною аналогією.

І чи дійсно звертатися до консультанта з грудного вигодовування потрібно, якщо інформацію можна знайти і спробувати налагодити годування самотужки?

На початку війни ми вирішили зробити ремонт у кухні. В той час ми були всі такі «заморожені» і мені здалось тоді, що це гарна ідея, яка допоможе нам відволіктись. Це був квітень чи травень 2022. Тоді в Києві було дуже мало людей. І звісно, знайти майстра, який зробив би ремонт, було складно, та, власне, не дуже хотілось. Поруч з нами був мій зять, про якого можна сказати – майстер на всі руки.

Ми поїхали до будівельного магазину і купили все, що було потрібно для ремонту.

І робота почалась!

Ремонт йшов десь місяць. Так, повільно. Так, ремонт однієї кухні, приблизно 12 кв.м. І ми ще декілька разів їздили в будівельний магазин. Мій зять консультувався з моїм чоловіком, а ще зі своїм батьком, як краще зробити те чи інше. Підписався на декілька ютуб каналів, де майстри ремонту ділилися своїми лайфхаками. Тобто це забрало дуже багато ресурсів. Тому що все доводилось робити самостійно – навчатися і втілювати знання… Звісно, Льоша дуже втомився від цього… Але…та – дам!!

В нас тепер красива кухня! Я задоволена. Але є одне але.

До чого я веду?

Я хочу порівняти цю історію з ситуацією, коли мама щойно народила. В неї ще немає досвіду годування грудьми. Так, годування грудьми це навичка, якій можна навчитися. І для цього є спеціалісти – консультанти з грудного вигодовування. Вони навчаються спеціально для того, щоб допомогти жінкам якомога швидше впоратися з труднощами і годувати легко, безболісно, із задоволенням. Щоб можна було звертатися до консультанта з грудного вигодовування по допомогу у разі виникнення питань чи труднощів.

Я завжди кажу – у мами нема часу робити помилки і самостійно їх виправляти.

Дитина швидко росте і потребує гарної лактації одразу після народження. І коли мама обирає шлях спроб і помилок до грудного вигодовування, це дуже великий ризик. Це може бути занадто довго, виснажливо і не завжди приводить до очікуваного результату. Іноді під час цього шляху дарма втрачається мамин ресурс і віра в успіх. А це дуже важливі складові в налагодженні ГВ.

Тому плануйте своє грудне вигодовування, шукайте надійні джерела. Знайомтеся з консультантами з грудного вигодовування, звертайтеся до нас.

Наша організація була створена саме для цього 20 років тому. Ми – на вашому боці!

Автор/ка
Ксенія Соловей
психологиня, консультантка з грудного вигодовування