Цукровий діабет у матері-годувальниці

Цукровий діабет у матері-годувальниці

У цій статті ми розглянемо особливості грудного вигодовування у матерів з діабетом першого типу, тобто інсулінозалежним.

Насамперед варто зазначити головне: при цукровому діабеті першого типу грудне вигодовування не тільки можливе, але й необхідне як для мами, так і для малюка!

У статті наводимо практичні рекомендації, дотримуючись яких, мама з дитям зможуть уповні насолодитися радістю та близькістю, яку дає годування грудьми. Це можливо, навіть якщо у матері є цукровий діабет.

Без сумніву, жінки, які мають хронічні захворювання (в цьому випадку цукровий діабет) і попри це виношують та вигодовують грудьми свою дитину, заслуговують на велику повагу!

Адже щоб перебіг вагітності був нормальним, а маля народилося здоровим, мамам із діабетом потрібно обов’язково вживати спеціальних запобіжних заходів.

Запобіжні заходи

Передусім повідомте лікаря-ендокринолога, який позитивно ставиться до грудного вигодовування, про своє бажання годувати малюка грудьми. Заручіться його підтримкою та постійно будьте на спостереженні під час цього періоду.

Важливо: інсулін, який мусить приймати жінка-годувальниця, не виділяється або виділяється в дуже малих кількостях із молоком, а потім, як і будь-який інший білок, він розкладається у шлунку на амінокислоти та засвоюється без жодного впливу на дитину.

Стверджують також, що мама почувається набагато краще та здоровіше, коли починає годувати свого малюка. Це пов’язано з тим, що може зменшуватися потреба інсуліну в цей час, оскільки лактація дуже часто допомагає жінці керувати рівнем цукру в крові. Мама поступово повертається до допологової дієти та інсулінової терапії.

Є також кілька застережних моментів, які слід враховувати:

  • Мами-діабетики можуть частіше стикатися з проблемою закупорення проток та дріжджовою інфекцією, тому треба бути уважною до стану грудей та сосків. І тільки-но малюк з’явився на світ, постаратися навчитися правильно прикладати його до грудей.
  • Якщо у мами підвищується цукор у крові (гіперглікемія), слід звернути увагу на дієту (можливо, мама стала для «молока» вживати якісь особливі продукти або напої). Також перевірте, чи немає якого-небудь прихованого запального процесу (іноді у сечі з’являється цукор через це). Коли дитина вже народилася, безпосередньої шкоди від високого рівня цукру мами для неї немає, це питання самопочуття самої жінки.
  • Обов’язково враховувати, що безпосередньо під час годування рівень цукру може суттєво опуститися (гіпоглікемія), оскільки відбувається інтенсивна втрата вуглеводів. Цей стан, знайомий людям із діабетом, треба зупиняти (з’ївши потрібну їжу).

Багатьох може бентежити також питання здоров’я дітей, народжених у матері, в якої є цукровий діабет першого типу. Однак нове дослідження Інституту громадської охорони здоров’я штату Колорадо (США) виявило, що грудне вигодовування може знизити загрозу розвитку ожиріння та ризик захворіти на діабет у самої дитини.

Тому період грудного вигодовування повинен бути якомога тривалішим, відлучення — м’яким і самовільним, а вводити в раціон коров’яче молоко слід не раніш як у 2–3 роки.

Здоров’я вам та вашим діткам!

Більше про здоров’я матері-годувальниці читайте тут

Автор/ка
Олена Волошина
консультантка з грудного вигодовування