Пухирець на соску, біла цятка, блеб

Пухирець на соску, біла цятка, блеб

Якщо ви зіткнулись з чимось подібним, що нагадує пухирець на соску, чи з’явилася біла цятка, блеб – звертайтеся до нас, ми допоможемо налагодити гв і будьте здорові!

Сосок болить, а на соску ніби відніється якийсь пухирець або біла цятка, блеб? Знайомо?

Пухирець на соску

Такий пухирець називається блістер, може мати вигляд прозорої або білуватої малесенької водянки, іноді навіть може бути наповнений кровʼю. Виникає зазвичай, коли було не досить ефективне прикладання, коли малюк зповзав на сосок і натирав шкіру. Також може виникати після використання накладок або після використання молоковідсмоктувача з невідповідним розміром воронок, які натирали сосок.

В даному випадку для загоєння важлива корекція прикладання, чи використання підходящих за розміром девайсів. Тож звертайтеся за консультацієї до нас.

пухирець на соску біла цятка блеб
Пухирець на соску, блістер

Біла цятка

Ще може бути інша схожа ситуація. Утворюється біла цятка, яка називається закупоркою устя протоки або блеб.

З’являється вона тоді, коли вихід молочної протоки на соску заростає тоненьким шаром шкіри (це повʼязують із частим травмуванням шкіри соска і тривалим запаленням).

Блеб перешкоджає виходу молока із протоки, може супроводжуватися лактостазом. Насправді цятка може бути не завжди білою, а ще жовтуватою, частіше ще додатково супроводжується болісністю на соску і наче десь за ним. При зціджуванні блеб може випинати і прориватися, молоко одразу витікає, тоді ситуація покращується майже миттєво. Це також може відбутися і під час ссання малюка.

В деяких ситуаціях закупорка триває кілька тижнів, допоки шкіра, яка перекриває вихід протоки не відшарується.

пухирець на соску біла цятка блеб
Біла цятка, блеб

Пухирець на соску, біла цятка, блеб – що робити?

  • В таких ситуаціях швидше відшаруватися шкірі можуть допомогти теплі вологі компреси, або змащування шкіри соска теплою олією чи маслом перед прикладанням.
  • Для зменшення больових відчуттів можна використовувати сухий холод на сосок перед прикладанням або препарати ібупрофену чи парацетамолу внутрішньо.
  • Не рекомендовано здирати, піддівати пухирці та цятки. Це може сприяти посиленню запалення та повторному зарощенню протоки, інфікуванню.
  • Якщо біль турбує тривало і закупорка не минає, варто звернутися до лікаря, в таких випадках можливе призначення деяких стероїдних кремів, які сумісні з грудним вигодовуванням.

Інакша дещо схожа ситуація може виникати коли протока закупорюється згустком молока, так звана закупорка. В даному випадку допомагає ефективне прикладання малюка до грудей або прицільне зціджування, яке виштовхує такий «молочний корок». Коли закупорка відкривається, молоко легко витікає і стан суттєво покращиться. Проблема вирішується за кілька хвилин.

Якщо такі ситуації повторюються часто, зустрічаються рекомендації зменшити в своєму раціоні кількість насичених та трансжирів, і збільшити кількість ненасичених (рослинні олії, риба). Також можливе призначення лецитину.

Якщо ви зіткнулись з чимось подібним, що нагадує пухирець на соску, чи з’явилася біла цятка, блеб – звертайтеся до нас, ми допоможемо налагодити гв і будьте здорові!

Автор/ка
Ганна Моісейкіна
сімейна лікарка, консультантка з грудного вигодовування, IBCLC