Паління/паріння електронних сигарет та кальяну жінками, що годують грудьми

Паління/паріння електронних сигарет та кальяну жінками, що годують грудьми

Нерідко, як альтернатива тютюновим цигаркам, використовування електронних сигарет або кальяну, здається прийнятним, але розібравшись ретельніше в цьому питанні, знаходимо чимало “підводних каменів” також.

В статті зібрано інформацію і короткий огляд про паління/паріння електронних сигарет та кальяну жінками, що годують грудьми, про вплив цих девайсів на лактацію.

Стосовно паління звичайних тютюнових цигарок –  однозначно і беззаперечно доведено, що нікотин потрапляє в грудне молоко і це несе серйозні ризики для здоров’я дитини, як в найближчій, так і в довготривалій перспективі. Але, щоб дещо пом’якшити доволі категоричне твердження, слід зазначити, що, якщо жінка ніяк не може кинути палити, то кращим видається варіант палити і годувати грудьми, ніж годувати штучною формулою.

Отже, типи найбільш поширених девайсів для паління:

IQOS (айкос)

  • Це система нагрівання тютюну в стіках. Склад стіків – спресований тютюновий порошок, вода, гліцерин, гуарова камедь, целюлозні волокна. Тобто, куріння айкосу це всього лиш альтернативний спосіб споживання тютюну, з якого нікотин потрапляє в грудне молоко.

ВЕЙП

  • Склад рідини: пропіленгліколь, рослинний гліцерин, ароматизатор, нікотин синтетичного або органічного походження. Паріння також вважається альтернативним способом “доставки” нікотину в організм. А це значить, і має місце присутність його в грудному молоці жінки, яка годує дитину.

ELF BAR

  • У складі є гліцерин, пропіленгліколь, ароматизатор, сольовий нікотин. Сольовий нікотин має підвищену кислотність, завдяки чому швидше та інтенсивніше потрапляє в кровообіг і систему дихання.

КАЛЬЯН

  • У складі для паління – листя тютюну, мед\патока, гліцерин, ароматизатори. Цей спосіб паління вважається чи не найбільш шкідливим за кількістю отруйних та канцерогенних сполук, що потрапляють до організму.

Підсумовуючи – всі типи вище згаданих девайсів для паління мають в складі тютюн, з якого нікотин потрапляє в грудне молоко. Але тим не менш, краще обрати оптимізацію використання і зменшення впливу електронних сигарет. А також намагатись максимально знизити ризики для здоров’я дитини і при цьому зберегти годування грудьми!

На що варто звернути увагу у контексті паління електронних сигарет чи кальяну:

  • нікотин пригнічує вироблення пролактину – гормону, який відповідає за вироблення молока, тож особливо варто уникати паління перед сном і вночі
  • частіше змінюйте одяг, мийте волосся, споліскуйте ротову порожнину, мийте руки після паління/паріння
  • нікотин опиняється в грудному молоці через, приблизно, 15 хвилин, а період напіввиведення триває біля 1,5 години, за час яких кількість шкідливих речовин у молоці зменшиться вдвічі. Отже, розраховуйте інтервали годування відносно цих даних
  • пийте достатньо чистої води і збалансовано харчуйтесь, робіть фізичні вправи, бувайте на свіжому повітрі

Бережіть здоров’я своє і дитини!

Автор/ка
Олена Волошина
консультантка з грудного вигодовування