
Імпланти та грудне вигодовування
У сучасному світі є багато жінок, що планують прийняти рішення про естетичні оперативні втручання, серед них – з використанням грудних імплантів. Більшість з них планує у майбутньому стати мамою та хоче годувати грудьми. Відповідно, в них виникає багато питань з особливостей грудного вигодовування після операції зі збільшення грудей.
Ми всі з вами різні. Когось природа обдарувала великою груддю, а когось не дуже, але носити одяг з глибоким декольте та бути ефектною хочеться багатьом жінкам. Дехто може вдатися до пуш-ап бюстгальтерів, але це не довготривалий ефект. Хтось звертається за допомогою до пластичної хірургії – і використовує встановлення імплантів. Як можуть впливати імпланти на грудне вигодовування?
У суспільстві широко розповсюджені наступні міфи про імпланти та їх вплив на грудне вигодовування:
- Що жінки після операції зі збільшення грудей не можуть годувати грудьми в майбутньому
- Наявність імплантів слугує причиною для виникнення лактостазів або інших ускладнень
- І взагалі, що речовини імпланта можуть всмоктуватися у молоко та потрапляти до організму дитини.
Це дуже цікаві та поширені питання, які досі викликають певні дискусії. Наявність імплантів жодним чином не впливає на фізіологічні процеси, які відбуваються з молочною залозою в період лактації. Але слід детальніше висвітлити особливості встановлення імплантів при збільшенні грудей для більшого розуміння.
Де встановлюється імплант?
Імплант встановлюється під м’язом обо під молочною залозою. Таке розташування ендопротезу не спричиняють травмування залозистої тканини молочної залози.
Які доступи використовуються для найменшого впливу на грудне вигодовування?
Для встановлення імпланту використовуються різні доступи. Найбільш вживаними у практиці є інтрамамарний (складка під грудьми) та трансаксиалярний (підпахвинний) доступи. Саме вони дозволяють встановити імпланти без порушення цілісності залозистої тканини молочної залози, в тому числі протокової системи. Таким чином, це не порушує саме фізіологічне функціонування молочної залози.
Трансареолярний (через ареолу) доступ частково пошкоджує паренхіму залози та протоки. Це може призводити до рубцювання та служити причиною порушення лактації та виникнення ускладнення, як наприклад, лактостаз. Тому даний метод майже не використовується в сучасній практиці, а особливо при плануванні вагітності та пологів.

Чи впливають імпланти на ризик виникнення проблем з грудним вигодовуванням?
Жінки, як з імплантами так і без, мають однакову ймовірність розвитку нагрубання чи виникнення лактостазу. І чинником тут є не імплант, а саме порушення організації грудного вигодовування. Тому настільки важливо прикласти дитину протягом принаймні перших двох годин після пологів, прикладати дитину до грудей принаймні кожні 2 години, не нехтувати нічними прикладаннями та дотримуватися щонайменше 10-12 прикладань на добу. Також надзвичайно важливо вчитися прикладати дитину правильно. Але бувають різні реалії, наприклад, коли жінка після кесаревого розтину і знаходитися в реанімації, або з інших показань перебуває не разом з дитиною. У такому випадку необхідно проводити регулярне зціджування грудей, щоб підтримувати м‘ягке наповнення грудей.
Що робити, якщо виник лактостаз?
Якщо все ж таки з якихось причин у вас не вийшло дотримуватися вищеописаного і ви відчуваєте жорстке наповнення грудей, так зване нагрубання, або навіть формування болісних ущільнень в грудях, то можна допомогти наступним:
- гімнастика грудей
- лімфодренажний массаж
- пальцеві вібрації
- пом’якшення ареоли тиском
- часті прикладання дитини до грудей або зціджування за необхідності при відсутності можливості прикласти дитину, а при наявності ущільнень можна виконати прицільне зціджування.
Ці всі дії допоможуть вам покращити відтік лімфи, це, у свою чергу, допоможе зняти набряк тканин та покращить потік молока. Якщо вам потрібна допомога, ви можете звернутися до наших консультанток з грудного вигодовування!
Чи можуть речовини імпланта всмоктуватися у молоко при годуванні?
Найбільше мами турбуються саме про це питання. Але ваш малюк у безпеці!
При виготовленні сучасних ендопротезів використовуються безпечні силіконові наповнювачі чи висококогезивний гель. Наприклад, FDA (Food and Drug Administration – управління за контролем якості харчових продуктів та медикаметів США), офіційно підтвердило безпечність використання імплантів із силіконовими наповнювачем ще у 2006р. Вони не мають високої дифузії і тому ці речовини не проникають через оболонку імпланта, та, відповідно, ці речовини не всмоктуються ні в кров, ні у молоко.
Отже, підсумовуючи, наявність імплантів не є протипоказанням до грудного вигодовування.