Грудне вигодовування — профілактика раку молочної залози

Грудне вигодовування — профілактика раку молочної залози

У цій статті ми хочемо приділити увагу надзвичайно важливому питанню.

А саме — як грудне вигодовування впливає на організм жінки та діє як профілактика раку молочної залози та репродуктивної системи.

Про користь грудного вигодовування для дитини знають, мабуть, усі. Але дуже хотілося би, щоб питання збереження жіночого здоров’я в пізніший час життя не відсувалися на другий план.

На жаль, схильність до захворювання на рак грудей дійсно передається генетично. Але реалізується ця схильність чи ні, і якщо так, то коли — це залежить від цілої низки факторів. Таких як ожиріння, вживання алкоголю і куріння, відсутність фізичної активності, використання контрацептивів, що містять гормон естроген. Також мають значення кількість менструальних циклів у житті жінки та інше.

І при цьому годування грудьми, якщо воно можливе у матері, відіграє найбільш позитивну і важливу роль, яку не можна не брати до уваги!

Процес становлення лактації — це потужна гормональна відповідь організму мами на народження малюка. Існує гіпотеза, що під час лактації рівень естрогену суттєво знижується. Й це працює захисним фактором для репродуктивної системи. Причому, що довше мама годує — то триваліший захисний ефект. Саме тому різке переривання грудного вигодовування, особливо медикаментозним способом, може викликати сильний гормональний стрес усього організму.

грудне вигодовування профілактика раку молочної залози
Photo by Wren Meinberg on Unsplash

Протягом останніх десятиліть з’явилося багато фактичних даних про користь грудного вигодовування для здоров’я жінки, і кількість цих даних продовжує зростати.

Наприклад, іспанські вчені в дослідженні, опублікованому 2013 року, виявили, що щороку годування груддю знижує ризик розвитку раку молочної залози на 4,3 %, та на 7 % на кожні додаткові пологи. А в жінок, які годували грудьми щонайменше 6 місяців, рак грудей розвивався на 10 років пізніше, ніж у тих, які годували від 3 до 6 місяців або не годували зовсім.

Опубліковані в журналі The Lancet дані свідчать також, що у жінок, які мають рак, було в середньому менше пологів, ніж у жінок без раку. У середньому жінки з раком рідше мали досвід годування груддю (71 % проти 79 %) та мали меншу середню тривалість грудного вигодовування (9,8 проти 15,6 місяця).

А ґрунтуючись на дослідженнях ВООЗ, можна впевнено стверджувати, що можливість жінки успішно годувати дитину грудьми знижує ризик розвитку раку яєчників, шийки матки та молочної залози пізніше в житті, а також так само знижує ризик захворіти на діабет 2-го типу.

Зрозуміло, що грудне вигодовування як профілактика раку молочної залози — не повна гарантія та не панацея. Адже неймовірна кількість факторів впливає на здоров’я та самопочуття сучасної жінки. Але все ж таки воно, безумовно, є дуже вагомим фактором здоров’я матері та дитини.

Звісно, ​​обставини в житті трапляються різні. Але якщо питання стосується здоров’я матері-годувальниці та дитини, то всі рішення повинні бути максимально зваженими, а всі фактори з цього питання взяті до уваги.

Здоров’я вам!

Більше про грудне вигодовування та здоров’я матері

Також інші наші статті можна переглянути в нашому Instagram

Автор/ка
Олена Волошина
консультантка з грудного вигодовування