Коли розпочинати підготовку до грудного вигодовування?
Більшість жінок у сучасному світі, на жаль, навіть здивуються такому запитанню. Як? Хіба до годування грудьми треба готуватися? Хіба це не природний процес, де є дитина, є мама, у мами є груди, в яких (якщо пощастить) буде молоко. То в чому може бути проблема?
А проблема в тому, що годування грудьми у нас, вищих приматів, — це не стільки природний, скільки соціальний та культурний процес. У людини майже відсутня інстинктивна поведінка, і цим ми дуже відрізняємося від інших ссавців. Тому годування грудьми у людей є соціальною навичкою, і у звичайних умовах жінки навчаються цього з дитинства. Як написав знаменитий іспанський лікар Карлос Ґонсалес у своїй книжці «Грудне вигодовування — подарунок на все життя»: «Не потрібно було би вчити правильного прикладання, якби дівчатка вчилися бути матерями, як це було завжди, просто спостерігаючи за тим, як інші жінки годують грудьми». Отже, підготовка до годування грудьми необхідна, а от яка саме вона може бути у сучасних жінок?
У сучасному світі такий простий, перевірений тисячоліттями спосіб навчання стає у більшості випадків просто неможливим, тому що ми протягом свого життя майже не бачимо, як інші жінки годують. Цього не бачать маленькі діти, підлітки, дорослі… І навпаки, ми майже щодня бачимо, як годують із пляшки, тому це вкладається в нашому світосприйнятті як норма. Книжки, журнали для батьків, сторінки в соціальних мережах, кіно, дитячі іграшки та книжки… Спитайте себе, коли ви останній раз бачили десь зображення жінки, що годує грудьми? А пляшку чи пустушку?
Підготовка до годування грудьми – ДО народження дитини!
Часто мами перед народженням дитини готуються до пологів, але не отримують інформації про те, що буде ПІСЛЯ пологів (про догляд за дитиною, грудне вигодовування, виховання). Вони розраховують, що в пологовому все розкажуть (на жаль, ці сподівання здебільшого лишаються марними). Або ж думають, що бабусі зможуть допомогти, адже вони вже виростили щонайменше одну дитину (але дуже часто бабусі або не мали досвіду успішного грудного вигодовування, або не пам’ятають його достатньо добре). Тому на допомогу приходять курси з підготовки до вагітності, пологів, народження та виховання дитини, книги, онлайн-курси та інформація в інтернеті.
Дослідження показують, що підготовка до грудного годування під час вагітності сприяє більш тривалому та успішному годуванню. Тож користуйтеся цим на повну!