Бюстгальтер для годування

Бюстгальтер для годування

Вибір бюстгальтера та рішення носити чи не носити його – це індивідуальний вибір кожної жінки, варто лише дотримуватись загальних рекомендацій – правильно підібраний об’єм та розмір чашки, відрегульована довжина бретель.

А тепер поговоримо про бюстгальтер для годування. Оскільки, коли справа стосується жінок що годують грудьми – маю ще декілька важливих порад: 

Лише натуральні м’які тканини

  • або хоча б з натуральною підкладкою, синтетичні тканини можуть викликати подразнення сосків, вони гірше поглинають вологу, можуть створювати «парниковий ефект».

Не варто обирати мереживну білизну

  • особливо це важливо на початку лактації, коли соски досить чутливі, адже саме тертя мережива може додатково травмувати та спричиняти дискомфорт

Бюстгальтер має правильно сідати по фігурі

  • але чашка має бути достатньо еластичною, адже при наповненні груди збільшуються. Це може бути навіть формовий бюстгальтер з кісточками. Але, лише якщо ширина чашки відповідає основі грудей і не ніде не перетискає груди. Підбирати такий бюстгальтер треба аккуратно і виважено, краще коли лактація вже встановлена і не буває значного перенаповнення грудей

Не рекомендую бюстгальтери з пуш ап

  • коли багато поролону, який поглинає виділення і може стати середовищем росту мікроорганізмів

Бюстгальтер для годування в ділянці внутрішніх лямок має мати широку основу

  • також бути відрегульованим по довжині, щоб внутрішня лямка не передавлювала зовнішні квадранти молочних залоз – це може спровокувати лактостаз! 

Якщо Ви звикли до спортивної білизни

  • вона має право на життя і в період лактації, особливо під час занять спортом. Але годувати в ній не вийде, адже вона досить щільна, й підняти чи опустити топ так, щоб він не перетиснув груди, неможливо

Не рекомендую спати в бюстгальтері

  • у сні ми не контролюємо положення одягу на тілі, а перекручений бюстгальтер також може стати причиною лактостазу!
Бюстгальтер для годування
Image by Freepik
  • Особисто моя думка, що коли є можливість ходити без бюстгальтера (хоча б вдома) під час лактації – ходіть без. Не годуйте в бюстгальтері лежачи, не спіть в ньому!

І ще одне актуальне доповнення, особливо на літо, якщо маєте проблему з підтіканням молока – не використовуйте одноразові вкладки – вони поглинають молоко, але вони не висихають і стають прекрасним середовищем для розмноження бактерій та грибів. Використовуйте просто бавовняні підкладки, які можна пошити з пелюшок, або замовити через інтернет – це більш гігієнічно та екологічно!

Є питання про грудне вигодовування? Звертайтеся, допоможемо!

Автор/ка
Ірина Березкіна
консультантка з грудного вигодовування, лікар-хірург, мамолог