Гарною бути можна! Грудне вигодовування та процедури краси

Гарною бути можна! Грудне вигодовування та процедури краси

Всі ми прагнемо бути красивими та доглянутими. Ці природні бажання нікуди не зникають після народження дитини. Поки мама-годувальниця відновлюється після пологів, у неї з’являється дедалі більше можливостей для цього.

Фарбування й ламінування волосся, татуаж, пілінги, шелак і нарощування нігтів, вакуумні масажі й лазерна епіляція — те, що допомагає завжди бути на висоті. Та чи існують протипоказання до доглядових процедур під час годування грудьми? Які доглядові та інші процедури на ГВ можна робити, а які — ні? Розберімося в цьому разом!

Чи можна фарбувати волосся?

Така проста процедура, як фарбування, раніше була проблемною. Нині ж результат майже на 100 % передбачуваний, проте гормональний фон може на нього вплинути. При грудному вигодовуванні гормональний фон змінюється, тому відтінок волосся може вийти не таким, як очікувалося.
Процедура фарбування не є протипоказаною або забороненою під час годування дитини. Фарба не проникає у грудне молоко. Максимум можливих неприємностей — це потрапляння випарів від фарбувальних засобів у ваш організм. Сучасні фарби стали безпечнішими, є варіанти без аміаку, токсичних компонентів та на натуральній основі. Тож експериментуйте!

Що з ламінуванням вій, брів та волосся під час годування грудьми?

Вважають, що процедура ламінування має оздоровчу дію на волосся та вії. Тому вона така популярна серед жінок. Ламінування вій, як і нарощування, допоможе давати собі раду без щоденного нанесення макіяжу на очі.

Ламінування не рекомендовано проводити на тонкому, слабкому, виснаженому волоссі. Якщо у вас саме період сильного випадіння волосся, який часто відбувається приблизно в 4–7 місяців після народження дитини, краще з цією процедурою почекати.

Який манікюр та педикюр допустимий для мам-годувальниць?

Хімічні речовини гелю для нарощування нігтів або шелаку не потрапляють у кров через нігтьову пластину. У жодному разі не потрапляють і в молоко. Для здоров’я вашого організму бажано, щоб такі процедури проводили в добре провітрюваному приміщенні.
Знаю випадки, коли мами-годувальниці брали малюка із собою на манікюр. Також майстра манікюру можна викликати додому.

Чи робимо перманентний макіяж або тату?

Тут ситуація дещо складніша. Вважають, що період грудного вигодовування, як і вагітність, є протипоказанням до будь-яких видів татуювань. У салонах основна причина відмови жінкам-годувальницям — це непередбачувана поведінка фарбувальних пігментів. Реакція організму індивідуальна. Якщо ви робили собі брови, губи або очі та знаєте, чого чекати, — під вашу відповідальність майстер татуажу не відмовить у послугах.

Анестезію для татуажу можна застосовувати, найчастіше використовують лідокаїн (місцево). Рекомендація: робити подібні процедури після 6–9 місяців, коли лактація вже зріла, а гормональний фон стабільніший.

Чи можна при грудному вигодовуванні ходити до лазні або сауни?

Відвідувати сауну чи лазню можна, якщо ви здорові, відновилися після пологів та не маєте жодних пересторог від лікарів.

Під час відвідування лазні, сауни чи солярію ви втрачаєте багато рідини, тому не забувайте більше пити. Найкраще пити натуральний сік або чисту воду. А ще враховуйте, що висока температура в сауні чи лазні сприяє виділенню молока, тобто воно може витікати. Рекомендую взяти немовля із собою, щоб мати змогу нагодувати.

Не варто відвідувати сауну та баню, якщо у вас почався лактостаз або мастит.

Чи допустимо засмагати на сонці або відвідувати солярій мамі, що годує?

Ультрафіолет не впливає на лактацію, тому засмагати під час грудного вигодовування можна, якщо у вас немає схильності до шкірних реакцій. Важливо дотримуватися всіх традиційних запобіжних заходів:
використовувати крем для засмаги (SPF 50);
прикривати ділянку грудей, уникати активного сонця з 12:00 до 16:00;
обмежувати час перебування в солярії до розумної межі;
не відвідувати солярій, якщо у вас почався лактостаз або мастит.

А як щодо хімічного пілінгу під час грудного вигодовування?

Дозволений лише поверхневий пілінг. Середній та глибинний варто відкласти до природного завершення лактації.

Протипоказань до проведення поверхневого пілінгу хімічними засобами немає. Він впливає лише на поверхню шкіри. Хімічні речовини, як і препарати для антисептичної обробки шкіри, не потрапляють у системний кровообіг та не проникають у грудне молоко.

ГВ та доглядові процедури

До складу багатьох пілінгів належить саліцилова кислота, яка може викликати пігментацію шкіри у вагітних і жінок, що годують. На здоров’я дитини це не вплине, але позбутися плям складно.
Рекомендації:
скористайтеся легкими складами на основі молочної чи фруктових кислот;
обов’язково попередьте косметолога, що ви годуєте грудьми: так фахівець зможе підібрати засіб, який безпечніше використовувати.

Годування грудьми та мезотерапія — сумісні?

Мезотерапія — це ін’єкції препаратів, які вводять у різні ділянки тіла. Мезотерапію проводять за допомогою голки або без неї. Препарати мезотерапії розраховані на людину зі стандартною роботою гормонів. Спрогнозувати, як поведеться організм жінки-годувальниці, складно.
Ні пілінги, ні препарати місцевої дії не просочуються у грудне молоко, це просто ризик отримати несподіваний результат.

Рекомендація: вдаватися до мезотерапії вже при стабільній лактації, коли гормональний фон наближається до допологового рівня (приблизно в 9 місяців) і повертається до норми (після року).

Чи дозволена лазерна епіляція мамі-годувальниці?

Лазерну епіляцію під час лактації, як стверджують медики, робити дозволено. Лазерне випромінювання проникає у шкірні покриви лише на кілька міліметрів. На якість молока, як і на лактацію загалом, це не впливає.

Гель із лідокаїном, який використовують для знеболювання, є безпечним та сумісним із грудним вигодовуванням. Якщо ви не маєте особистих протипоказань до проведення процедури від лікарів, то ця маніпуляція не зашкодить вам і дитині.

З особистого досвіду: деякі салони побоюються брати на себе відповідальність за результат процедури на жінці, що годує грудьми (за власним незнанням). Мені доводилося письмово брати на себе відповідальність або не сповіщати майстра про свій статус мами-годувальниці.

Як щодо ручних, вакуумних антицелюлітних масажів і обгортань при годуванні грудьми?

На ГВ такі доглядові процедури можна робити, це безпечно та приємно й під час грудного вигодовування.

Дбайте про себе, будьте красивими та щасливими і годуйте грудьми собі на втіху!

Більше про здоров’я матері-годувальниці читайте тут

Інші актуальні статті ви можете переглянути на нашій сторінці в Instagram

Автор/ка
Білоус Ольга
Консультантка з грудного вигодовування