Спорт і грудне вигодовування: що можна, а що — ні?

Спорт і грудне вигодовування: що можна, а що — ні?

Помірні фізичні навантаження покращують здоров’я матері та позитивно впливають на її емоційний стан. Тому якщо ви займалися спортом до пологів, не відмовляйте собі у цій звичці! А якщо не займалися — немає причин, які б перешкоджали почати після народження дитини. Вважають, що по 6–8 тижнях після пологів жінка може розпочинати заняття спортом. Тепер перейдемо до конкретних питань, які можуть хвилювати мам.

Як пов’язані спорт і грудне вигодовування?

Чи можна мамі-годувальниці ходити в басейн?

Можна. Щоб після басейну годувати дитину грудьми, цілком достатньо сходити в душ (звичайна гігієнічна процедура для всіх, хто купається в басейні).

Чи змінюється смак молока у матері, яка займається спортом?

Раніше припускали, що молочна кислота в грудному молоці може негативно впливати на здоров’я дитини, змінює його смак, що сприяє відмові дитини від грудей. Проведені з цього питання дослідження виявили незначне збільшення рівня молочної кислоти в молоці матерів-спортсменок, лише якщо вони займалися спортом у дуже інтенсивному («професійному») режимі. До того ж молочна кислота в грудному молоці не впливає ні на його смакові якості, ні на здоров’я малюка (Kelly Bonyata, IBCLC). Займатися спортом жінці можна і треба, адже завдяки фізичним вправам вона швидше повернеться до своєї «допологової» форми.

Чи можуть інтенсивні тренування зменшити кількість грудного молока?

Ваші заняття спортом не можуть негативно вплинути на вироблення молока. Головне: стежте за тим, щоб регулярно годувати грудьми вдень, продовжуйте годувати вночі, звертайте увагу на ефективність прикладання дитини до грудей, уникайте сосок і пустушок.

Інші нюанси занять спортом при грудному вигодовуванні

Годуйте дитину перед тренуванням, щоб вам було комфортно і груди не переповнювалися.
Можливо, вам буде комфортніше займатися спортом, якщо ви використовуватимете більш пружний бюстгальтер або топ, який добре фіксуватиме груди. Особливо, якщо ви займаєтеся бігом, стрибками та подібним.

Під час занять пийте достатньо води, щоб уникнути зневоднення.
Вправи з багаторазовим повторенням руху рук у деяких випадках можуть спричинити лактостаз, тому просто звертайте на це увагу.

Отже, спорт і грудне вигодовування чудово поєднуються!

Отримуйте задоволення від занять і годуйте грудьми!

Більше про здоров’я матері-годувальниці читайте тут

Інші актуальні статті ви можете переглянути на нашій сторінці в Instagram

Автор/ка
Соловей Ксенія
Консультантка з грудного вигодовування, перинатальна психологиня