Кава, кофеїн, грудне вигодовування

Кава, кофеїн, грудне вигодовування

Факти про каву і грудне вигодовування:

Кава, кофеїн, грудне вигодовування – чи треба обирати щось одне, чи можна поєднати? Що треба знати для прийняття інформованого рішення.

Яка кількість кофеїну є безпечною?

  • Американська Академія Педіатрії вважає, що мама, яка годує грудьми може випивати не одну, а 3-4 невеликі чашки кави в суткі (загальний обсяг не більше 750мл) безпечно для дитини. Однак, важливо враховувати, що реакція дитини на появу кофеїну в молоці може бути індивідуальною.

Чи потрапляє кофеїн у грудне молоко?

  • Отже, кофеїн проникає у грудне молоко, але в незначній кількості. Максимальна його концентрація може бути приблизно через годину. Тому, спочатку має сенс погодувати дитину грудьми, а потім насолоджуватися напоєм.

А якщо я вживала каву під час вагітності?

  • Є думка, що якщо під час вагітності жінка пила каву, то дитина може не мати негативну реакцію на цей напій, тому що встигла адаптуватися.
кава кофеїн грудне вигодовування
Image by Freepik

Що робити, якщо дитина реагує на каву?

  • Якщо ваш малюк після того як ви попили кави, перезбуджений, вередує, не може заснути, то швидше за все, це реакція на каву. Спробуйте скоротити обсяги (наприклад, з трьох чашок до однієї), пийте латте, капучино, американо або розчинну каву.

Новонароджені діти більш чутливі до кофеїну

  • Враховуйте, що у новонароджених період напіввиведення кофеїну дуже тривалий (більше 80 годин), але з розвитком він дуже швидко зменшується (до 6 місяців може бути навіть меншим, ніж у дорослих, у яких складає 3-7 годин). Тому після 6 місяців немовлята краще справляються з появою кофеїну в молоці.

Кофеїн міститься не тільки у каві!

  • Варто враховувати, що кофеїн міститься не тільки в каві, але і в зеленому/чорному чаї, шоколаді, Кока-Колі, енергетиках, медикаментах.
  • Тому, якщо немовля погано спить – проаналізуйте, що ви п’єте, коли ви їсте, чим лікуєтеся. Ваша загальна добова доза кофеїну не повинна перевищувати 300 мг.

Отже, коли стоїть питання – кава, кофеїн чи грудне вигодовування – ви знаєте, що обирати треба відповідально.

Потрібна консультація з грудного вигодовування? Звертайтесь!

Більше про харчування мами під час грудного вигодовування.

Автор/ка
Ксенія Соловей
психологиня, консультантка з грудного вигодовування