Ковток води може зашкодити немовляті?

Ковток води може зашкодити немовляті?

Відповідь однозначна – ні. Але в поширеному суспільному розумінні грудне молоко (ГМ) – це в першу чергу їжа і зазвичай багато батьків дуже переймаються, що дитині може бути мало рідини. Але…

Чи потрібна вода для немовлят?

Грудне молоко на 88% складається з води 💧і ця рідина є біологічно активна, яка підлаштовується під потреби саме вашої дитини. Тобто в дуже спекотні періоди вона є найбільш корисною для вашого малюка, так як дитина отримає не тільки воду, а й електроліти (калій, хлор, натрій).

Є багато досліджень про те, чи вистачає виключно ГМ дітям до 6 місяців, які живуть у спекотних країнах, чи потрібна вода для немовлят. Й у всіх них доведено, що, так, достатньо, і додаткових допоювань діти не потребують. Ось декілька з цих країн:
Індія – температура до 35-40гр, вологість 10-35%, Ямайка – температура 28, вологість 27%, Гондурас – температура до 37гр.

Тепер давайте трохи подумаємо, а чому ні, чому б не давати трохи води дитині, і які наслідки можуть наздогнати нас при цьому.

  • По-перше, ми ніколи не можемо гарантувати якість води, яку даємо дитині і маємо ризики зараження кишкової інфекції.
  • По-друге, оскільки у воді, яку пропонують дитині недостатньо електролітів є ризик розвитку діареї, зневоднення. Адже додаткова вода не покриває потреби в рідині так як це робить ГМ.
  • І одне з найголовніших, як на мене моментів – це те, що додаткова вода не компенсує потреби в енергії, а шлунок заповниться і тим самим дитина буде менше прикладатися до грудей й погано стимулювати лактацію.

Що треба робити у спекотні дні, якщо дитині немає ще 6 місяців:

  • обов’язково пропонувати груди дитині якщо вона спить більш, ніж 2 години,
  • не ігнорувати, коли дитина просить або просто подає перші ознаки пошуку грудей,
  • пропонувати по черзі одну, дві, чи три груді, поки дитя не нап’ється,
  • також ви можете користуватися методом стискання молочної залози, щоб малюк міг висмоктати більше молока.

Наш Instagram

Якщо вам потрібна допомога з грудним вигодовуванням

Автор/ка
Тетяна Баловнєва
консультантка з грудного вигодовування та сну