Годувати однією груддю

Годувати однією груддю

До нас звернулася клієнтка з проханням допомогти налагодити грудне вигодовування. Донечці було 16 днів.


Коли я приїхала до них на консультацію з ГВ, дізналася, що мама перенесла мастектомію (видалення однієї молочної залози). Чи можливо годувати однією груддю?

Правильне прикладання

Ми працювали традиційно – спочатку вчилися прикладати. У мами не було скарг на тріщини, але вона жалілася що іноді прикладання було болісним. Ми відпрацювали правильне прикладання в класичній позі. І клієнтка одразу відчула полегшення – біль практично повністю зникла одразу після перших спроб прикладати, після того, як я пояснила, що саме заважає малюку захоплювати глибоко грудь. Обов’язково ми тренувалися годувати лежачі, щоб мама мала можливість відпочивати вдень і вночі. Це була поза на боці, а також біологічне прикладання.

Головний страх мами – чи вистачить молока малечі, якщо вона буде годувати тільки однією груддю?

Зазвичай наш організм налаштований так, що якщо один з парних органів втрачає свою функцію, то той, що залишається – виконує роботу за двох. Так саме відбувається і під час грудного вигодовування. Одна молочна залоза здатна виробляти стільки молока, скільки потрібно для нормального розвитку дитини і добрих прибавок в вазі. При умові гармонійно налаштованого годування.

Тому дуже цінно, що клієнтка одразу замовила консультацію з ГВ і мала можливість дізнатися, що саме потрібно налагодити в їх гв.

З прикладанням ми розібралися.

Часті годування

Решта – годувати часто вдень, годувати вночі – це важливі умови успіху грудного вигодовування.
У моєї клієнтки тут не було питань, вона годувала часто. І те що дитина на свій вік (16 днів) відновила свою вагу при народженні казало саме про те, що молока їй вистачає. Для того, щоб впевнитися, що все і далі буде працювати як треба, ми домовилися слідкувати за вагою раз на тиждень.

Як зазвичай на консультації мам цікавлять питання сну дитини, прогулянок, чи потрібно тримати стовпчиком після годування, про гикавку, як харчуватися – всі ці питання ми також обговорили. Крім того поговорили про потреби новонароджених – про “4-й триместр” вагітності, про те який вплив на гв може мати дурник, як заспокоювати малюка без нього.

Під кінець консультації було відчуття, що мама розслабилася і почувалася більш впевнено. Це все ми встигли за 2 години, а далі наше спілкування було в viber, мама ще 2 тижні мала можливість питати мене все, що стосується гв.

В місяць їх годування я отримала від клієнтки таке повідомлення❤️

годувати однією груддю
Годувати однією груддю, відгуки Молочні ріки

Ця розповідь публікується з дозволу клієнтки.

Якщо вам потрібна допомога з грудним вигодовуванням, звертайтесь за консультацією!

Автор/ка
Ксенія Соловей
психологиня, консультантка з грудного вигодовування