Догодовування з чашки: за і проти
Про шкоду годування з пляшки та соски ми писали неодноразово. Та що робити, коли годувати дитину грудьми весь час або й навіть частково, — не варіант? Такі ситуації виникають, коли є проблеми з лактацією, мама тривалий час відсутня (через роботу або хворобу, наприклад) або ж маля відмовляється від грудей. Врешті, не в усіх крихіток є мама. Тоді виручають альтернативні способи годування. У серії статей про них ми докладно розглянемо кожен і пояснимо плюси та мінуси їх застосування.
Догодовування з чашки – наступний за популярністю з варіантів, коли батьки дитини хочуть уникнути ризиків годування з пляшки з соскою. Для використання цього способу теж не треба нічого купувати, маленька ємність для догодовування знайдеться у будь-якому домі.
Як годувати?
Для цього способу догодовування підійде будь-яка чашка або склянка невеликого об’єму з тонкими стінками (наприклад, мірна чашка від лікарської мікстури, мірна склянка від кухонного комбайна чи мультиварки, пластикова чарка). Якщо пластик досить м’який, то під час годування чашку можна стискати з боків, щоб утворити жолобок і стінка якомога щільніше прилягала до нижньої губи малюка.
При догодовуванні з чашки дитину слід розташувати майже вертикально, підтримуючи голову біля її основи. Чашку треба піднести до рота малюка так, щоб вона ледь торкалася губ: відчувши смак перших крапель молочка, дитина починає його сьорбати. Не варто намагатися вливати молоко до рота дитини, бо вона так може захлинутися. Потрібно дозволити малюкові самому контролювати швидкість злизування та ковтання молока, нахиляючи склянку дуже поступово, у відповідному темпі.
Як і догодовування з ложки, цей спосіб вимагатиме трохи терпіння для відпрацювання навички. Щоб зменшити кількість молока, яке виливається повз, не слід наповнювати склянку повністю. Найзручніше годувати, якщо ємність заповнена приблизно на одну третину.
Переваги та недоліки догодовування з чашки
Перевага цього способу догодовування проти використання ложки — сталість надходження молока дитині, відсутність потреби в постійному зачерпуванні. Це запобігає проявам занепокоєння малюка через переривання потоку їжі, а також прискорює процес годування. Однак, як і у випадку з ложкою, цей метод неможливо реалізувати, якщо дитина поводиться неспокійно.
До того ж недоліком догодовування з чашки є те, що, з одного боку, дитина не вчиться смоктати груди, з іншого ж — немає стимуляції та спорожнення молочної залози, що мало б сигналізувати до вироблення нової порції молока. Тому догодовувати з чашки варто лише у випадках, коли або дитина ще не здатна смоктати груди, або мама відсутня.
Дізнатись більше про інші способи догодовування
Потрібна допомога з налагодженням годування грудьми? Звертайтеся!