Догодовування з ложки: за і проти

Догодовування з ложки: за і проти

Про шкоду годування з пляшки та соски ми писали неодноразово. Та що робити, коли годувати дитину грудьми весь час або й навіть частково, — не варіант? Такі ситуації виникають, коли є проблеми з лактацією, мама тривалий час відсутня (через роботу або хворобу, наприклад) або ж маля відмовляється від грудей. Врешті, не в усіх крихіток є мама. Тоді виручають альтернативні способи годування. У серії статей про них ми докладно розглянемо кожен і пояснимо плюси та мінуси їх застосування.

Догодовування з ложки – дуже поширений та найперший з варіантів, коли батьки дитини хочуть уникнути ризиків годування з пляшки з соскою. Важливо також, що зазвичай для нього не треба купувати нічого особливого.

Як годувати?

Для цього способу догодовування малюка підійде звичайнісінька чайна ложка. Якщо у вас здорова, доношена дитина, ложку нема потреби стерилізувати, достатньо просто добре помити. Для того щоб малюкові було якомога зручніше ковтати молоко, її треба розташувати під кутом 45⁰. А щоб молоко менше виливалося, наповнюйте ложку приблизно на одну третю.

Під час годування слід виявляти чуйність і терпіння. Не потрібно намагатися вкласти ложку глибоко в рот крихітки. Слід доторкнутися нею до губ дитини так, щоб вона відчувала перший смак молочка, і дочекатися відкритого ротика, після чого акуратно вилити вміст ложки на язик. Спочатку частина молока може виливатися, тому поспіх тут ні до чого. Потрібно дати час собі та дитині, щоб підлаштуватися одне до одного і зрозуміти, які положення та темп годування будуть для вас оптимальними.

Переваги та недоліки догодовування з ложки

Перевагою цього способу догодовування є його простота, із завданням може впоратися кожен із членів сім’ї. Якщо потреба в догодовуванні виникла спонтанно, звичайна ложка знайдеться в будь-якому будинку. Також цей спосіб абсолютно безпечний для лактації, оскільки не задовольняє смоктальний рефлекс дитини та не збиває природні хвилеподібні рухи її язичка смоктанням ще чогось, крім материнських грудей.

Однак спосіб має свої обмеження. По-перше, він зручний, тільки якщо обсяги догодовування невеликі. По-друге, його можна використовувати лише тоді, коли дитина в доброму гуморі. Якщо ж малюк плаче, непокоїться і крутить головкою, його потрібно спочатку заспокоїти, щоб унеможливити ризик захлинутися. Також метод не підходить, якщо ви намагаєтеся відучити від пляшки (наприклад, у ситуації страйку біля грудей або при корекції прикладання), оскільки діти, які звикли до хорошого потоку молока з пляшки, можуть виявляти нетерпіння та занепокоєння, поки мама набирає наступну ложку молока.

Якщо плануєте тривале або постійне використання догодовування з ложки (наприклад, у разі регулярної відсутності мами)

— можливо, варто задуматися про придбання спеціальної ложки для догодовування немовлят, що має низку переваг проти звичайної. Вона створена з м’якого силікону, який не може травмувати рот дитини. До того ж завдяки спеціальному дозатору у вас буде можливість регулювати подавання молока відповідно до потреб малюка. Також через те, що відпадає потреба в постійному зачерпуванні, годування пройде швидше, ніж при використанні звичайної ложки. Але попри очевидну зручність у використанні в цього аксесуару є й недолік — його досить висока вартість, тому рішення про доцільність такого придбання лишається за вами.

Дізнатись більше про інші способи догодовування

Потрібна допомога з налагодженням годування грудьми? Звертайтеся!

Автор/ка
Тетяна Сологуб
спеціалістка зі сну, консультантка з грудного вигодовування