Чим небезпечне  догодовування зі шприця?

Чим небезпечне догодовування зі шприця?

Догодовування зі шприця – один з варіантів, який прописаний в рекомендаціях з грудного вигодовування від ВООЗ/ЮНІСЕФ.

Чи може бути небезпечне догодовування зі шприця? Ми всі багато разів чули, що в разі потреби дитину треба догодовувати альтернативним способом, замість пляшки. Через те, що смоктання пляшки псує прикладання до грудей, це може мати наслідки у вигляді плутанини сосків, зниження лактації тощо.

Що ж може бути не так з догодовуванням зі шприця?

Але, на жаль, як саме потрібно догодовувати зі шприца – часто пояснень нема. І дуже часто в своїй практиці ми зустрічаємось з наслідками такого догодовування. Дитина смокче кінчик шприця, іноді також може охоплювати губами сам шприц. Малюк працює так потужно, що іноді не потрібно натискати на поршень, він його буквально засмоктує. Дорослі поруч радіють, що дитина так вправно смокче. Але таке смоктання заважає грудному вигодовуванню, тому таке догодовування зі шприця може бути небезпечне для збереження успішного годування грудьми.

Наприклад, переглянемо це відео:

Video: @gultasdann

Через смоктання шприця дитина навчається непотрібним для смоктання грудей рухам щелепи і язика! Іноді після цього дитина губиться, коли їй дають груди, намагається смоктати їх так само, як шприц, але у неї нічого не виходить!

Добре, якщо в цьому випадку викликають наших консультантів з грудного вигодовування. Ми знаємо, як працювати з такою дитиною, як її знов навчити ефективно смоктати груди. А мамі допомогти налагодити грудне вигодовування. 

Але краще до цього не доводити.

А як же догодовувати зі шприця? 

Якщо догодовуєте зі шприця, то краще потроху скрапувати молоко по центру язика, не дозволяючи дитині смоктати сам шприц.

Більше інформації про догодовування зі шприця ви можете отримати за посиланням.

Автор/ка
Ксенія Соловей
психологиня, консультантка з грудного вигодовування